76-й обмін полоненими: з російської неволі повернулися 160 захисників, фото
Із російського полону в результаті нового обміну з державою-агресором Україна повернула 160 своїх громадян. >>
Щемною була зустріч Героїв зі своїми рідними – дружинами та дітьми, які приїхали до Туреччини. (Фото Офісу президента)
П’ятеро звільнених з полону командирів-захисників «Азовсталі», які наразі перебувають у Туреччині, удостоєні звання «Герой України», згідно з відповідними указами Президента Зеленського.
Найвищою державною нагородою відзначено командира окремого загону спецпризначення Нацгвардії «Азов» Дениса Прокопенка (позивний Редіс), його заступника Святослава Паламаря, в. о. командира 36-ї окремої бригади морської піхоти Сергія Волинського (позивний Волина), старшого офіцера «Азова» Олега Хоменка і командира 12-ї бригади НГУ Дениса Шлегу.
Як інформує Україна молода, про це повідомляє Офіс Президента.
Ордени «Золота Зірка» Героям вручив глава ОП Андрій Єрмак у присутності першої леді Олени Зеленської.

Втім, найщемнішою була не церемонія нагородження, а зустріч Героїв зі своїми рідними – дружинами та дітьми, які також приїхали до Туреччини.
«Емоцій багато. Шлях до цієї миті був довгий і важкий. Нарешті вони змогли обійнятися», - написала Олена Зеленська.

«Підрозділи, якими ви керували, зробили неоціненний внесок у майбутню перемогу України. Ви й ваші підлеглі зуміли скувати величезні сили противника. Сили, яких забракло для окупації більших територій», – сказав воїнам Єрмак.
За його словами, захисники «Азовсталі» врятували багато життів на тих територіях, куди не дійшов ворог.
«Ви виграли час, і цей час не було змарновано. І тепер ми повертаємо наші території й наших людей. Україна буде вільною та соборною», – зазначив він.

Під час зустрічі до Героїв України зателефонував Президент Зеленський, який привітав військовослужбовців і подякував їм за виконання важливого бойового завдання з оборони Маріуполя.
«Ми всі пишаємося вами. І я надзвичайно щасливий, що з вами – рідні, і дуже щасливий, що ви в нас такі є. Ви не просто герої, ви – живі герої, і це дуже важливо. Я дякую кожному з вас. І ми зробимо все, щоб забрати ваших побратимів, які зараз у полоні. Пишаюся, що ми живемо в одній країні, за неї разом боремось і точно переможемо. Слава Україні!» – сказав глава держави.

Тоді як заступник командира «Азова» Святослав Паламар сказав: «Битва за Маріуполь і все, що відбулося з нами, вихід з полону – це українське диво наперекір долі. Всі прекрасно розуміють, що з нами мало статися. Тут є люди, які знають, що таке російські тортури й російський полон. І ця нагорода – це нагорода наших воїнів. Це нагорода нашого українського народу. Я дуже гордий з того, що я українець. Це найкрутіша нація у світі! І найкрутіша влада та найкрутіші військові».
Олена Зеленська також привітала воїнів від імені всіх українських громадян і переказала захисникам і їхнім родинам благословення від Його Всесвятості Вселенського Патріарха Варфоломія, з яким вона зустрічалася напередодні у Стамбулі.

«Головне – що Україна бореться й боротиметься за всіх наших людей. Їх іще багато в російському полоні – чоловіків і жінок, військових і цивільних. І нам потрібен кожен і кожна. Живими», – сказала перша леді.
Захисники «Азовсталі» попросили передати Володимиру Зеленському прапор України з підписами та побажаннями п’ятьох командирів та девізом «Без бою немає слави».

Як повідомляла «УМ», 21 вересня в рамках обміну з російськими окупантами вдалося звільнити 215 українських захисників.
П’ятеро командирів-захисників Маріуполя перебувають в Туреччині під особистими гарантіями захисту і безпеки президента Ердогана. Вони лишатимуться в Туреччині до кінця війни рф проти України.
Тоді як росії повернули кума президента путіна Віктора Медведчука і 55 російських окупантів.
Із російського полону в результаті нового обміну з державою-агресором Україна повернула 160 своїх громадян. >>
Бійці Сил оборони України встановили державний прапор на території Кінбурнської коси. >>
Командир Сил безпілотних систем ЗСУ Роберт "Мадяр" Бровді продемонстрував відео влучань по нафтобазі нафтоналивного термінала в тимчасово окупованій Керчі. >>
Вшанування 33-річного колумбійського добровольця і воїна 413 полку безпілотних систем «Рейд» Джана Себастьяна Рестрепо Мазо відбулося у Києві та Львові. >>
В Україні з 15 червня можна укласти нові піхотно-штурмовий, бойовий або базовий контракти на військову службу у ЗСУ та інших складових Сил оборони. >>
Чи варто судитися, якщо ви не ховалися від закону, а у додатку «Резерв+» раптом з’явився статус «у розшуку»? >>