Командир білоруського батальйону «Волат» Іван Марчук «Брест» загинув у Лисичанську

09:57, 06.07.2022
Командир білоруського батальйону «Волат» Іван Марчук «Брест» загинув у Лисичанську

Білоруський патріот Іван Марчук, який очолював батальйон «Волат», загинув у бою за український Лисичанськ. (Фото з телеграм-каналу BELWARRIORS)

Командир батальйону «Волат» полку імені Кастуся-Калиновського Іван Марчук із позивним «Брест» загинув під час боїв за місто Лисичанськ Луганської області 26 червня. 

 

Як інформує УМ, про це 6 липня полк імені Кастуся-Калиновського повідомив у Фейсбуці.

 

Зазначається, що батальйон «Волат» стримував спроби наступу російських загарбників на Лисичанськ.

 

Військові відбили танкові атаки та спроби противника зайти в місто.

 

Лише під час другої хвилі наступу російських військ батальйон був змушений відступати, але перед цим направив на супротивника українську артилерію. Після цього кілька військових вважалися зниклими.

 

«Можна з упевненістю сказати, що завдяки особистому героїзму та самопожертві наші білоруські хлопці змогли зупинити наступ танкової колони, тим самим давши можливість безпечно відвести основні сили ЗСУ у вказаному напрямку», - йдеться у повідомленні.

 

У вівторок, 5 липня, стало відомо, що командир батальйону Іван із позивним «Брест» загинув під час бою.

 

                                                                                       Іван Марчук «Брест».

 

Ще кілька захисників зникли. Достовірно відомо, що Ян Джурбейка з позивним "Тромблі", перебуває у полоні.

 

«Іван «Брест» із перших днів війни стояв на захисті України від російської агресії і стояв біля витоків формування полку імені Калиновського. Ми знали його як мужню, рішучу та самовіддану людину, готову на все заради кожного свого бійця. «Брест» мав винятковий авторитет серед солдатів. полку. Крім того, він був відданим сином білоруської землі і вірив у майбутнє вільної Білорусі. Це дуже велика та болісна втрата для всіх нас», - сказано в повідомленні.

 

Іван "Брест" Марчук пішов захищати Україну ще у 2014 році. Згодом служив у французькому Іноземному легіоні. З початком повномасштабної війни Марчук став обличчям білоруської частини імені Кастуся Калиновського, яка спочатку була батальйоном, а згодом переросла в полк.
 

Як повідомляла УМ, 3 липня Генеральний штаб ЗСУ повідомив, що після важких боїв за місто Лисичанськ Луганської області Сили оборони України були змушені відійти із займаних позицій та рубежів.