Київрада позбавила Мінськ статусу міста-побратима

16:03, 09.06.2022
Київрада позбавила Мінськ статусу міста-побратима

Депутати Київради позбавили Мінськ статусу побратима. (facebook.com/kyiv.city.council)

Депутати Київської міської ради більшістю голосів позбавили столицю республіки білорусь місто Мінськ статусу міста-побратима Києва.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомив мер столиці Віталій Кличко у четвер.

 

«Мінськ уже навряд чи можна назвати містом-побратимом Києва. Тож нам нічого не заважало ухвалити рішення про позбавлення такого статусу столиці Білорусі. Країни, з території якої летіли ракети в українська міста та селища і відбувалося вторгнення російських військ до нашої держави», - написав міський голова у соцмережах.

 

У Київській міській раді повідомляють, що відповідне рішення було ухвалено під час засідання у четвер.

 

Зокрема, депутат Київради Григорій Маленко зазначив: «Вже четвертий місяць поспіль російська федерація використовує плацдарм для наступу і територію республіки білорусь. Саме з білорусі було розпочато масштабний та один з основних наступів військ росії на Київ. Також з її території було зафіксовано постачання амуніції та спецтехніки для ворога, який тимчасово окупував територіальні громади на півночі від Києва».

 

За його словами, після деокупації Київщини весь світ побачив трагічні наслідки перебування «русского мира» – це сотні вбитих, закатованих, зґвалтованих мирних мешканців.

 

І додав: «Наразі вздовж українсько-білоруського кордону спостерігається активізація ворожих формувань. Цей авторитарний режим республіки білорусь сприяє агресії та військовому тероризму російської федерації».

 

На думку багатьох обранців, за вказаних вище умов будь-яке співробітництво між містами Київ та Мінськ є неможливим, тому угоди в яких зафіксовано таке співробітництво не мають існувати допоки в білорусі діє авторитарний режим.

 

Попри це після української перемоги та звільнення білоруського народу від гніту побратимські відносини між містами можуть бути відновлені.

 

Як повідомляла "УМ", у травні депутати Київради перейменували Арки дружби народів на Арку свободи українського народу.