Український журналіст В’ячеслав Твердохліб, перебуваючи у Маріуполі, зафільмував цінні кадри, щоб увесь світ міг побачити, що відбувається у окупованому місті.
Ризикуючи життям, він вивіз через ворожі блокпости “флешку” з інформацією, заховану в цукерку.
Як інформує Україна молода, про це у Телеграмі повідомила
SPILKA News.
«Український журналіст В’ячеслав Твердохліб місяць змушений був ховатися в підвалах Маріуполя, застудився і ледве вижив. А коли зрозумів, що далі лишатися вже неможливо, пішки виходив з міста. Але зміг вивезти свої фото та відео зруйнованого рашистами міста на флешці», - йдеться у повідомленні.
Електронний пристрій журналіст він заховав в цукерці.
За його словами, перебуваючи в Маріуполі, він знімав на камеру те, що відбувалося в місті - зокрема обстріли, вбитих цивільних людей, понівечену інфраструктуру.
«Я знімав те, що на той час відбувалося в місті. Я пересувався під обстрілами і намагався фільмувати. Робив це для того, щоб ці кадри побачив весь світ. Дякуючи Музею війні, дякуючи консульствам, ця фотовистовка зараз мандрує країною. Була загроза того, що якщо б окупанти знайшли мій телефон, вони б вбили мене та водія, тому я довго вирішував, як цю інформацію витягнути»,- розповів В'ячеслав Твердохліб.
Зазначається, що кадри, зроблені журналістом, вражають: будинки чорні, розвалені, зруйновані; не відразу впізнаєш школу - будівля димить; довжелезні черги; замерзла вода в кранах; від тролейбусів лишилися самі кістяки, а дерева скосило, наче траву; люди, які намагаються вийти з міста пішки. Також є на кадрах і Драматичний театр, що пережив авіаудари, коли в підвалі було від тисячі людей.
Журналіст розповів, що забіг у Драматичний театр, коли там все горіло: «Я спустився в підвал, кричав, але там уже нікого не було».
За його словами, вижити в місті, де немає ні води, ні зв’язку, немає жодних комунікацій вкрай тяжко.
«У 21 сторіччі люди набирали воду з фонтанів, з річок і водойм, попри те, що поруч - десятки трупів», - розповів Твердохліб.
Він також додав, що в Маріуполі в полоні у окупантів досі перебувають два українських журналісти.
Нагадаємо, що в Маріуполі від спеки містом поширюється "запах смерті".
Як повідомляла УМ, росіяни у соцмережах погрожують журналістці та медіаекспертці «Інституту масової інформації»
Ірині Земляній, яка провела антиросійську акцію зі штучною "кров'ю" 9 травня у Варшаві.