Місія — бути поруч. Капелани понад 10 конфесій обговорили найболючіші питання служіння поряд із захисниками
«Об’єднані в служінні» — так називався нещодавній перший міжконфесійний капеланський форум, який проходив у Києві. >>
Засідання ієрархів відбулося у Синодальній залі Митрополичого дому – Резиденції Предстоятеля ПЦУ. (Фото ПЦУ)
Священний Синод Православної церкви України доручив митрополиту Київському і всієї України Епіфанію звернутися до Кабміну з проханням передати один із храмів Верхньої Лаври та окремі її приміщення у користування Помісній церкві.
Як інформує Україна молода, відповідне рішення було ухвалено під час засідання Синоду ПЦУ в понеділок.
Засідання ієрархів відбулося у Синодальній залі Митрополичого дому – Резиденції Предстоятеля ПЦУ при Михайлівському Золотоверхому кафедральному соборі.
«Враховуючи особливе значення Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, як святині всеукраїнського та світового значення, з метою подолання наслідків неканонічного підпорядкування цього монастиря владі московського патріархату, на пропозицію Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Синод вирішив утворити у складі релігійного об’єднання Української Православної Церкви (Православної Церкви України) релігійну організацію «Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра (чоловічий монастир) Української Православної Церкви (Православної Церкви України)», затвердив її Статут та визначив, що вона має безпосереднє пряме підпорядкування Предстоятелю Православної Церкви, як своєму Священноархімандриту (настоятелю)», - йдеться в повідомленні.
Синод також просив Предстоятеля звернутися до Кабінету Міністрів з клопотанням про передачу одного з храмів Верхньої Лаври та окремих її приміщень у користування для звершення богослужінь і ведення монастирської діяльності ПЦУ.
Як повідомляла «УМ», за час повномасштабної війни понад 200 релігійних громад у 15 областях України і Києві оголосили про вихід з РПЦ в Україні (так званого московського патріахату).
У низці населених пунктів місцева влада оголосила про заборону діяльності церков РПЦ.
«Об’єднані в служінні» — так називався нещодавній перший міжконфесійний капеланський форум, який проходив у Києві. >>
У Черкасах перейшов до Православної церкви України найбільший в області Свято-Михайлівський кафедральний собор. >>
У Черкасах після оголошення про перехід Свято-Михайлівського собору до ПЦУ, біля храму виникли сутички за участю прихильників УПЦ МП, які використовували сльозогінний, ламали лавки та кидалися на людей у храмі. >>
Днем військового капелана визначено дату 12 жовтня, у день вшанування пам’яті святителя Мартина Милостивого, єпископа Турського. >>
Стратегія мала б визначити чіткі напрями вирішення демографічної кризи, яка є і має поглибитися у майбутньому. >>
Громада села Самійлівка Лозівського району проголосувала за перехід до Православної Церкви України, тому настоятелем місцевого храму Святого Рівноапостольного князя Володимира став Андрій Челомбітько. >>