"Під час останньої евакуації із території заводу "Азовсталь" окупанти розлучили матір і її 4-річну дитину",—йдеться у повідомленні.
Два місяці Аліса прожила у бомбосховищі під заводом «Азовсталь» разом зі своєю мамою — військовою лікаркою Вікторією, та сотнями інших маріупольців. Їх змогли визволити з бункера, але дорогою до Запоріжжя, 8 травня, у День матері, російські військові розлучили Алісу з її мамою.
Де зараз мама Аліси — точно невідомо. Є лише припущення, що жінка начебто не пройшла так звану процедуру фільтрації і потрапила в заручники на окупованій території.
Після розлуки з мамою 4-річну Алісу під час евакуації супроводжувала дівчина, яка просто погодилася наглянути за дитиною. Наразі дівчинка перебуває в Запоріжжі.
Мама, за інформацією “Азову”, залишилася у фільтраційному таборі на території так званої “ДНР”.
У соцмережах поширюють дописи із вимогою повернути маму дитині.
«Місце перебування матері наразі невідоме! Просимо світову спільноту втрутитись та повернути дитині маму», – закликав полк “Азов”.
4-річна Аліса стала відомою після того, як її мама зняла відео про те, як її дитина мріє вибратися з-під обстрілів і повернутися додому.
Відео з Алісою з бункера "Азовсталі" вперше з'явилося 17 квітня. Тоді повідомлялося, що дівчинка — донька військової медикині з Маріуполя. Із перших днів облоги міста дитина перебувала в укритті, де розміщено імпровізований госпіталь. Там її мама надавала допомогу пораненим військовим.
Ролик із дівчинкою став швидко поширюватися у соцмережах. Вже за два дні після його публікації футбольна команда "Шахтар" на благодійному матчі у Стамбулі вийшла у футболках із фотографією 4-річної Аліси, яка всі дні війни ховалася від російських снарядів у бомбосховищі Маріуполя.
У футбольному клубі пояснили, що через історію Аліси хотіли продемонструвати світу жахіття війни, яку Російська Федерація розв'язала проти України.
«Я хочу повернутися додому»,- саме такий напис був під світлиною дитини на футболках донецьких "гірників".
Нагадаємо, 8 травня, з блокадного Маріуполя та заводу "Азовсталь" евакуювали до Запоріжжя понад 170 цивільних людей після тижнів перебування переважно під землею.
СБУ продовжує викривати прокремлівських пропагандистів. Черговим поплічником окупантів виявився колишній військовий Генштабу Збройних Сил України, який жив у Черкасах. >>
Російські загарбники у захопленому Енергодарі вирішили убити працівника Запорізької АЕС Сергія Швеця. Окупанти нахабно вдерлися до нього додому, але чоловік, який виявився бійцем АТО, почав чинити опір і відкрив вогонь з автомата. >>
Предстоятель Православної церкви України Епіфаній закликав усі православні церкви світу покарати Гундяєва—керівника Російської православної церкви Кирила, оскільки він є одним із творців «русского міра» та підтримує російську агресію в Україні. >>
Подальший перебіг війни військові аналітики прогнозують однаково: питання про звільнення південних областей можна буде ставити лише після очищення від російських військ Луганщини та Донеччини. >>
Роман Безсмертний провів 28 днів в окупації в Мотижині на Київщині, де відбувалися активні бойові дії і де була закатована родина сільської старости. >>