Фейки з Росії: українців закликали не панікувати через «злив» персональних даних

15:08, 16.01.2022
Фейки з Росії: українців закликали не панікувати через «злив» персональних даних

За даними кіберполіції і СБУ, всі докази вказують на те, що за кібератакою стоїть Росія. (facebook.com/cyberpoliceua)

Держспецзв'язку разом із СБУ та Кіберполіцією продовжує розслідувати кібератаку на сайти органів державної влади, що відбулася в ніч на 14 січня.

 

Якінформує Україна молода, про це повідомляє Мінцифри та Комітет цифрової трансформації Україниу неділю, 16 січня.

 

За інформацією Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, наразі всі докази вказують на те, що за кібератакою стоїть Росія. Москва продовжує вести гібридну війну та активно нарощує сили в інформаційному та кіберпросторах.

 

«Її ціль — не тільки залякати суспільство. А дестабілізувати ситуацію в Україні, зупинивши роботу державного сектору та підірвавши довіру до влади з боку українців. Цього вони можуть досягти, вкинувши в інфопростір фейки про вразливість критичної інформаційної інфраструктури та про «злив» персональних даних українців», - йдеться у повідомленні.

 

Мінцифра наголошує, що додаток «Дія» не зберігає персональні дані українців. Усі вони розміщені у відповідних реєстрах, які надійно захищені. Застосунок є тільки «мостом» між інформацією з держреєстрів та користувачем.

 

Наприклад, уся медична інформація, зокрема дані для генерування СOVID-сертифікатів, розміщена в Електронній системі охорони здоров'я.

 

Дані про РНОКПП зберігаються в реєстрі Державної податкової служби. А демографічні дані — у Єдиному державному демографічному реєстрі.

 

«Тому закликаємо українців не піддаватися паніці», - звертаються до українського народу Міністерство та Комітет цифрової трансформації України.

 

Вони запевняють, що всі персональні дані перебувають під надійним захистом у держреєстрах. А оголошення про можливість купити нібито персональні дані є аферою: шахраї продають старі дані, що скомплектовані з багатьох джерел, які були злиті до 2019 року.

 

Також вони підкреслили, що поле бою за безпеку та саме існування нашої держави лежить у декількох площинах — військовій, дипломатичній, історичній, а тепер ще й у цифровій. Тому українські кіберспеціалісти мають об'єднатися, щоб протистояти загрозі та нейтралізувати противника.

 

Як повідомляла «УМ», компанія Microsoft, яка є найбільшим у світі виробником програмного забезпечення, заявила, що її фахівці знайшли шкідливий софт на декількох українських урядових сайтах після масштабної кібератаки, 13 січня.

 

Тоді як американські експерти днями попередили, що після кібератаки на сайти українських міністерств можливі серйозніші атаки, які можуть порушити життя простих українців.