Авіакатастрофа АН-26 під Харковом: судитимуть шістьох колишніх військових посадовців

09:49, 15.01.2022
Авіакатастрофа АН-26 під Харковом: судитимуть шістьох колишніх військових посадовців

На місці авіатрощі під Харковом. (Фото: сайт Генпрокуратури)

В Харківській області до Чугуївського міського суду скеровано обвинувальний акт стосовно шістьох колишніх військових посадовців у справі про катастрофу літака Ан-26 під Чугуєвом у вересні 2020 року.

 

Як інформує УМ, про це 15 січня повідомляє Офіс генпрокурора на своєму сайті.

 

«Прокурорами Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері об’єднаних сил до Чугуївського міського суду Харківської області скеровано обвинувальний акт стосовно шістьох колишніх військових посадовців за фактами порушення правил підготовки та проведення польотів і недбалого ставлення до військової служби (ст. 416, ч. 3 ст. 425 КК України)», - йдеться в повідомленні.

 

 

За даними ОГП, розслідуванням встановлено, що колишні командувач Повітряних сил Збройних сил України, командир військової частини А4104 і два його заступники, керівник польотами на аеродромі «Чугуїв» та на той час виконувач обов’язків начальника Харківського національного університету Повітряних сил ім. Івана Кожедуба не забезпечили безпеку польотів на ввірених їм напрямах. Крім того, вони порушили правила підготовки та проведення польотів.

 

«Їх недбале ставлення до військової служби призвело до катастрофи літака Ан-26 у вересні 2020 року поблизу м. Чугуїв Харківської області. Тоді загинуло 26 військовослужбовців», - наголошується в повідомленні.

 

Нагадаємо, що 25 вересня 2020 року при заході на посадку на аеродром у м. Чугуїв на Харківщині розбився літак Ан-26Ш Повітряних сил ЗСУ. На борту перебували 27 осіб: 7 членів екіпажу та 20 курсантів Харківського національного університету Повітряних сил ім. Кожедуба. На місці катастрофи загинули 25 осіб, один курсант помер у лікарні від опіків, ще один курсант вижив.

 

Як повідомляла УМ, спільне прощання з курсантами та офіцерами, які загинули 25 вересня 2020 року в авіакатастрофі поблизу Чугуєва, відбулося у Харкові 6 жовтня та інших містах, звідки родом загиблі.