Вбивство Шеремета: з Антоненка зняли електронний браслет

16:19, 24.12.2021
Вбивство Шеремета: з Антоненка зняли електронний браслет

Підозрюваному у вбивстві Шеремета Антоненку зняли електронний браслет

Шевченківський районний суд Києва продовжив на два місяці, до 24 лютого, запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту підозрюваним у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета — дитячій кардіохірургині і волонтерці Юлії Кузьменко, військовій медсестрі Яні Дугарь і ветерану АТО, військовослужбовцю Андрію Антоненку.

 

Проте, при цьому, суд зняв з нього електронний браслет.

 

Як інформує Україна молода, інформація надійшла з онлайн - трансляції засідання із зали суду. 

 

«Суд ухвалив: клопотання прокурора про продовження Антоненку строку дії запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту задовольнити частково. Продовжити Антоненку запобіжний захід у вигляді домашнього арешту у певний період доби — з 23:00 по 6:00. Строк дії запобіжного заходу встановити 2 місяці — по 24 лютого 2022 року включно», - поінформувала головуюча суддя Оксана Голуб.

 

Адвокат Антоненка Дмитро Круговий прокоментував, що суд зняв з підсудного електронний засіб контролю і змінив йому місце відбування домашнього арешту, оскільки, за словами захисника, Антоненко змінив місце проживання.

 

Також суд продовжив нічний домашній арешт для іншої обвинуваченої у цій справі — Юлії Кузьменко (по 24 лютого), і продовжив строк дії обов’язків для ще однієї обвинуваченої по цій справі — Яни Дугарь (також по 24 лютого).

 

Після цього суд відклав розгляд цієї справи до 21 січня.

 

Нагадаємо, Павло Шеремет загинув вранці 20 липня 2016 року у центрі Києва: авто, в якому він їхав, підірвали саморобною вибухівкою.

 

12 грудня 2019 року тодішній міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив про затримання та оголошення підозр лікарю і волонтеру Юлії Кузьменко, медсестрі парашутно-десантного батальйону Яні Дугарь і ветерану АТО Андрію Антоненку.

 

У вересні 2020 року обвинувальний акт щодо них направили до суду. Обвинувачувані заперечують причетність до вбивства Шеремета.

 

4 січня було оприлюднено аудіозаписи, на яких нібито посадові особи КДБ Білорусі обговорюють усунення політичних опонентів, зокрема, Шеремета. Ексспівробітник білоруського спецназу Ігор Макар, який передав українській поліції аудіозаписи, 19 січня дав свідчення в Києві у справі про вбивство Шеремета.

 

Як повідомляла УМ, у Києві вшанували пам’ять убитого журналіста Павла Шеремета. Йому виповнилося б 50 років.