В МОУ дали роз'яснення щодо військового обліку жінок

17:06, 23.12.2021
В МОУ дали роз'яснення щодо військового  обліку  жінок

Російська агресія й накопичення нових батальйооних груп на кордонах змусила МОУ переглянути певні пріорітети щодо військової служби в ЗСУ.

У Міністерстві оборони України надали роз'яснення  процедури постановки на військовий облік українських жінок.

 

Як інформує УМ, про це  розповів на брифінгу 23 грудня начальник Київського обласного територіального центру комплектування та соцпідтримки Валерій Куценко в четвер.

 

За його словами, процедура постановки на військовий облік жінок така сама, як у чоловіків, і стосується не всіх, а лише представниць певних професій.

 

Куценко розповів, як це виглядає. Жінка протягом 2022 року пише заяву до місцевого військомату, надає копії і оригінали паспорту, ідентифікаційного коду, свідоцтв про одруження, народження дітей і закінчення навчання, довідки з роботи.

 

Після цього військомат вивчає документи, зокрема довідку з місця роботи на предмет, чи входить вона до переліку "військовозобов'язаних" жіночих професій.

 

Потім комісія ухвалює рішення, чи ставити жінку на військовий облік, і направляє її на медкомісію за місцем проживання.

 

Чиновник зауважив, що брати на облік будуть не всіх. Адже, крім професії, існують ще вікові обмеження та обмеження за станом здоров'я.

 

Військовий обов'язок стосується жінок віком від 18 до 60 років. Зараз на обліку вже є більше 10 тисяч жінок.

 

У Міноборони пояснили також, що часто жінки стикаються з необхідністю стати на військовий облік, коли змінюють місце реєстрації.

 

Що було раніше: 11 жовтня Міноборони видало наказ №313, який перелічує трохи більше 100 професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, і зобов'язує жінок цих професій стати на облік військовозобов'язаних.

 

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний каже, що цей наказ виник, щоб порахувати жінок, яких можливо використовувати під час захисту держави.

 

Як повідомляла УМ, в Міноборони РФ заявили, що понад 1200 російських десантників та понад 250 одиниць військової техніки залучать до навчання з бойовими стрільбами в окупованому Криму та Краснодарському краї.