Проєкт системи оповіщення Полтавської тергромади розроблять за 1 копійку: чому така ціна?
Проєкт системи оповіщення Полтавської територіальної громади обійдеться місцевому бюджету в 1 копійку. >>
На що витратити селянам тисячу від Зеленського?
Тисяча для народу, якою Володимир Зеленський хоче прищепити людей, чи пак, заохотити їх вакцинуватися від ковіду.
На президентську ініціативу планують витратити «солідні» гроші- 3 мільярди гривень цього року і ще стільки ж у наступному. І все це з держбюджету. Отримають таку преференцію двічі вакциновані, та найцікавіше - витратити їх, як вам заманеться, не вийде.
А все тому, що гроші ці - віртуальні. Та спочатку необхідно придбати смартфон, бо з раритетним «кнопочним» телефоном нічого не вийде.
Змахує все на піар-хід, аби підняти рейтинг влади, що падає. Утім, можливо, ця тисяча змотивує українців подбати про своє здоров’я походом в спортзал, а чи надихне до культурної програми - в театр або кіно, бо політати за 1000 гривнів по Україні точно не вийде.
Приміром, квиток на авіарейс Київ- Львів коштує мінімум 1200 грн, а Харків- Одеса ще дорожче… Та і куди йти, якщо у тебе в кишені старенька «Нокія», клуб заснували павуки, бо ж зачинений стоїть роками, а до театру, як то кажуть, «три дні лісом, два дні полем»?
… Театр. Президентська п’єса, яку нарекли «Вовина тисяча».
Дія1: сам автор анонсує сертифікати на 1000 гривень усім щепленим. Виплати обіцяють здійснити на віртуальні платіжні картки через додаток «Дія».
«Кожен, хто отримав два щеплення, зможе отримати одну тисячу гривень. Швидко і зручно – тобто через додаток «Дія». За ці кошти можна буде придбати абонемент у спортзал або фітнес-клуб, відвідати кінотеатр, театр, музей, концертний зал чи виставковий центр або купити квитки для мандрівок усередині країни», – заявив Зеленський.
Список, на що можна витратити гроші, доволі куценький, та і украінці насторожилися: невже кошти не можна буде покласти до гаманця? Дехто й взагалі не вірить, що виплати будуть. Та дочекаємося кульмінації й розв’язки.
Полтавщина... Село Тищенки, де не більше 300 дворів. «Великим будівництвом» тут і не пахне, бо ями на дорогах чи не в коліно, тож, аби в’їхати в населений пункт, їдемо полем. Із усіх пам’яток - новенька церква. Володимир Ярещенко про вакцинацію знає, однак в театрі не був ніколи.
—Ось якби вам дали тисячу, що б ви купили? Ну що вам дуже- дуже треба? - запитую.
—Дрова купив би. Субсидії вистачає лише на пів машини. Економлю та сухі дерева випилюю.
А в театр поїхали б? Ось «Сватання на Гончарівці» , що про Стецька, за кілька днів у Полтаві показуватимуть…
До розмови долучилася сусідка.
—Я колись була в театрі. А тепер навіщо нам ті спектаклі та танцюльки? Ми й з села нікуди не виїжджаємо…
А ми у пошуках тих, кому таки потрібні оті «танцюльки».
Шишачанка Наталія Кармазин говорить, що до театру, напевно, і завітала б, так «шкурка вичинки» не варта, адже театральні вистави, як правило, відбуваються увечері, а остання маршрутка з Полтави до Шишаку о 18:40. То чим добиратися? На таксі?
Та ми таки знайшли справжніх поціновувачів Квітки - Основяненка. У місті.
Полтавка Ірина Рідна - ще та любителька мельпомени, говорить, що на комедію сходить. Вистава недорога - всього 130 гривень, тож «гульнути» можна цілих 7 разів. Утім і вона вважає, що тисячу можна прилаштувати з більшою користю.
Та виявляється, що нічого ми не тямимо.
—Тисяча —це не за вакцинацію, а допомога бізнесу, що постраждав під час пандемії коронавіруса,- каже прес-секретар президента Сергій Никифоров.
Кінопрокатники пораділи потенційним глядачам, адже їхня аудиторія упала чи не наполовину. Та і власники спортклубів тішаться, що невдовзі прибуде «пачка» свіженьких клієнтів, бо заклади ще не зовсім оговталися після попередніх локлаунів. Але приємність ця ненадовго. Бо ж «президентської тисячі» стане лишень на місячний абонемент.
Напевно главі держава вдалося десь роздобути старий записник Тимошенко і «спулити» звідтіля ідею з тисячею. Бо ж вона ще у 2008 році так «втішала» ошуканих вкладників ощадбанку, щоправда роздавали тоді «живі» гроші.
Тоді «Юліна щедрість» обійшлася казні у п’ять мільярдів. Тепер - у шість.
—Загалом, грошове заохочення до вакцинації є хорошою ідеєю, і вона не є українським ноу-хау, - зазначив у одному із своїх інтерв’ю фінансовий аналітик Сергій Фурса.
Та політологи запевняють, що роздача грошей - не надто вдалий спосіб, аби утримати позиціі, що різко втрачає Зеленський у президентському рейтингу.
Проте нардеп Дмитро Разумков припускає, що виплата грошей через смартфон покликана розширити коло користувачів застосунку «Дія». І у подальшому цей додаток можуть використати для впровадження електронного голосування та підтасовки результатів виборів.
Дія2. Власне, моя телефонна, куди «підтяглися» закордонний паспорт, ковід - сертифікат, водійські права. Та як же бути тим, у кого немає смартфону, або, на біду, «не тягне»? Адже, окрім того, що віртуальні гроші мають «впасти» в Дію, достеменно нічого невідомо.
В уряді говорять, що гроші виплатять усім, незалежно від дати щеплення та препарату. Наразі розробляється інструмент, за яким люди, які не мають такого застосування або телефону, могли б це зреалізувати.
Та і список використання коштів необхідно скоригувати, адже запропоновані варіанти абсолютно не скеровані на сільських людей, адже більшість урядовців про життя в селі навіть не уявляють.
Проєкт системи оповіщення Полтавської територіальної громади обійдеться місцевому бюджету в 1 копійку. >>
Ледь не щомісяця сироварка Лідія Корсун із Лазірок Лубенського району на Полтавщині дивує своїх покупців новими смаками й кольорами домашніх сирів. >>
Служба безпеки та слідчі Національної поліції нейтралізували злочинне угруповання, яке збиралося «обкласти даниною» і тримати в страху жителів Житомирщини. Серед потерпілих – важкопоранений воїн ЗСУ та його дружина. >>
Президент України Володимир Зеленський оприлюднив дані, що з 24 лютого 2022 року загинуло 43 тисячі українських військових. >>
У перші дні війни російські війська підірвали мости і перекрили майже всі дороги, відрізавши Корюківську громаду Чернігівської області від України. >>
На розробку проєктної документації для демонтажу 12 пам’ятників, які містять імперську та радянську символіку Одеська міськрада виділила 200 тис. гривень. >>