Заарештована... сіль: чому Полтава виявилася неготовою до ожеледиці
Доки правоохоронці Полтави ще з вересня розбираються, куди харківський домобудівний комбінат «Квант» >>
Польські поліцейські знущалися з українця у Вроцлаві. (Фото: policja.pl)
Чотирьом польським поліцейським, троє з яких на даний момент вже звільнені, а також трьом працівникам витверезника висунуто обвинувачення у резонансній справі про смерть 25-річного українця Дмитра Никифоренка у Вроцлаві 30 липня.
Також обвинувачення висунуто керівнику витверезника і лікарці, яка перебувала на чергуванні тієї трагічної ночі.
Як передає Україна молода, про повідомила Окружна прокуратура у польському місті Щецін у коментарі Укрінформ.
Зазначається, що поліцейським, які брали участь у затриманні і побитті українця, загрожує до 10 років ув’язнення, іншим особам – до п’яти років.
Трьом працівникам поліції прокурор висунув звинувачення у перевищенні службових повноважень, знущанні з затриманої особи і побитті з летальним наслідком.
Четвертому поліцейському висунуто звинувачення у неперешкоджанні фізичному знущанню із затриманого, що суперечить його службовим обов’язкам.
Двох працівників витверезника прокурор звинуватив у спільному з поліцейськими знущанні з затриманого і побитті із смертельним наслідком.
Прокуратура також висунула звинувачення лікарці, яка чергувала у витверезнику, у нездійснені належного нагляду за потерпілою особою, чим поставила її під безпосередню загрозу смерті, а також у нездійсненні оцінки стану її здоров’я у світлі застосування проти неї насилля, що призвело до смерті особи.
Керівнику витверезника та одній з працівниць цього закладу прокуратура висунула звинувачення у перешкоджанні кримінальному провадженню та подачі неправдивої інформації в медичній документації щодо перебування потерпілого в центрі.
Відтак, прокуратура звернулася до суду про тимчасовий арешт на три місяці двох поліцейських, а щодо інших обрання запобіжного заходу у формі нагляду поліції, заборони контактування з визначеними особами, заборони виїжджати за кордон і застави майна.
Лікарку, одного з поліцейських, який ще працює в органах поліції, та двох працівників витверезника прокурор на час слідства відсторонив від виконання ними своїх обов’язків. Четвертому поліцейському прокуратура заборонила займатися діяльністю, пов’язаною з можливістю застосування прямих примусових заходів.
Як зазначається, попри позитивну оцінку зібраного прокуратурою матеріалу, суд не погодився на тимчасовий арешт двох поліцейських. Утім, прокуратура має намір оскаржити це рішення суду.
За скоєні дії, що призвели до смерті громадянина України, трьом працівникам поліції і двом працівникам витверезника загрожує покарання у вигляді ув'язнення до 10 років, а іншим обвинуваченим – до п'яти років ув’язнення.
Як повідомляла «УМ», у Вроцлаві після затримання поліцією помер 25-річний Дмитро Никифоренко з Немирова Вінницької області. Його тіло повернули батькам сильно загримованим.
Польські поліцейські застосували до українця неадекватну до ситуації фізичну силу, що і стало причиною його смерті.
Спочатку слідство у справі про смерть Никифоренка вела Окружна прокуратура міста Свідниця. Але згодом його було передано до Щеціна.
У Національній прокуратурі Польщі повідомили, що це зроблено для того, щоб уникнути звинувачень в можливій упередженості у ході слідства.
Доки правоохоронці Полтави ще з вересня розбираються, куди харківський домобудівний комбінат «Квант» >>
Черговий конфлікт між працівниками ТЦК та перехожими стався у Львові − військові силою заштовхали чоловіка в машину і вибили телефон із рук жінки, яка намагалася його захистити; обласний ТЦК та СП обіцяв розібратися, що сталося. >>
Одіозна мовознавиця, колишня нардепка від «Свободи» Ірина Фаріон відреагувала на обурення громадськості щодо затримання співробітниками ФСБ її прихильника-студента в окупованому Криму. >>
Мінівен Volkswagen Caravelle 2018 року випуску, Volkswagen e-Golf 2019 року та мотоцикл BMW R 1250 RT 2019 року - все це виявили у родини контррозвідника СБУ Дмитра Сивака, який був учасником бійки у ресторані Вінниці через російський шансон. >>
Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець собисто звернувся до Нацполіції, СБУ та Нацради з питань телебачення і радіомовлення через скандальну заяву мовознавиці та ексдепутатки Ірини Фаріон про російськомовних військових. >>
Полковник Дмитро Лисюк, командир 128-ї бригади ЗСУ, має судимість за контрабанду цигарок. >>