Рада планує ввести штрафи щодо водіїв електросамокатів

17:35, 11.07.2021
Рада планує ввести штрафи щодо водіїв електросамокатів

Водії електросамокатів мають дотримуватися ПДР.

Верховна Рада України  направила депутатам для ознайомлення два нові законопроєкти з правилами використання електротранспорту і штрафи за їх порушення.

 

Як інформує УМ,  проєкти  опублікували на офіційному сайті парламенту.

 

Також зміни торкнуться водіїв сегвеїв, гіроскутерів і сегвілів.

 

Окрім того, їм доведеться дотримуватися правил дорожнього руху й оплачувати штрафи, якщо нововведення набудуть чинності.

 

Позафракційний народний депутат Андрій Деркач пропонує доповнити закон «Про дорожній рух» та визнати його учасниками людей на самобалансувальних транспортних електрозасобах, таких, як електросамокати, гіроскутери, сегвеї, сегвіли.

 

Якщо законопроєкт ухвалять, водії такого транспорту будуть зобовʼязані дотримуватися правил дорожнього руху, а поліцейські зможуть виписувати штрафи за порушення на дорозі.

 

Тож право управляти електротранспортом отримають особи, які досягли 16-річного віку.

 

Їм буде надано дозвіл пересуватися по велосипедних доріжках, по узбіччю або по краю проїжджої частини.

 

Основні вимоги до  водіїв електротранспорту: їздити в застебнутому мотошоломі; не перевозити пасажирів;  використовувати справні та правильно обладнані транспортні засоби; не відвертатися під час руху; не перевозити вантажі, що заважають керуванню.

 

З метою безпеки, власники зобовʼязані обладнати самокати або інший електротранспорт світловідбивними пристроями та зовнішніми світловими приладами, які необхідно вмикати з настанням темряви.

 

Законопроєкт №5732 вносить зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення, які прирівнюють водіїв згаданих транспортних засобів до велосипедистів і водіїв гужового транспорту в частині адміністративної відповідальності.

 

Для згаданих транспортних засобів діятимуть наступні штрафи:

 

Порушення правил дорожнього руху — 340 гривень;

Порушення ПДР у стані спʼяніння — 680 гривень;

Створення аварійної ситуації — 850 грн або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин.

 

Варто зауважити, що у великих містах почали скаржитися на водіїв електросамокатів, які не дотримуються жодних правил. Особливо безладу сприють чисельні пункти прокату електросамокатів.