Медик Юрій Письменний «Феофан» загинув під час обстрілу

23:07, 04.07.2021
Медик Юрій Письменний «Феофан» загинув під час обстрілу

За тиждень до загибелі Юрій Письменний отримав звання капітана.

Під час ворожого обстрілу українських позицій у районі проведення операції Об’єднаних сил загинув медик 93-ї окремої механізованої бригади «Холодний Яр» Юрій Письменний з позивним "Феофан".

 

Військовий медик рятував життя захисників України на фронті з 2016 року.

 

За тиждень до загибелі Юрій Письменний отримав звання капітана.

 

Як інформує УМ, прізвище полеглого повідомив пресцентр підрозділу ввечері в неділю, 4 липня.

 

«Це сталося серед білого дня. Окупанти відкрили вогонь, і уламки від ворожого снаряда поранили медика. Травми виявилися несумісними з життям. Ми висловлюємо щирі співчуття рідним, близьким, друзям, колегам і побратимам і поділяємо з ними біль від втрати Юрія», - йдеться у повідомленні 93-ї бригади "Холодний Яр".

 

 

Юрій Письменний народився  4 березня 1962 року. У 1987 році закінчив Дніпропетровський медичний інститут, мешкав у Дніпрі.

 

На фронті Юрій Письменний отримав позивний «Феофан». Життя українських бійців на передовій він рятував з 2016 року, працюючи на волонтерських засадах у Першому добровільному медичному госпіталі ім. Пирогова.

 

У 2018 році призвали до Збройних сил України й очолив медичний пункт механізованого батальйону 93-ї бригади.

 

«Він запам’ятався професіоналізмом, добродушністю, готовністю завжди іти вперед, ніколи не відступати. Він врятував життя десяткам бійців. Усі, хто з 18-го року був поранений у батальйоні, проходили через його руки», - згадує начальник медичної служби бригади Анатолій Чуйкін. 
 
 
"Холодноярці" кажуть, що «Феофан» завжди сам виїджав до поранених. Він переймався за них й тоді, коли поранені потрапляли до шпиталю: продзвонював, намагався вирішити проблемні питання. Його всі називали батьком.
 

У Юрія Письменного залишилася дружина Тетяна і дорослий син Георгій.

 

Нагадаємо, з 27 липня 2020 року в районі проведення операції Об'єднаних сил почало діяти повне і всеосяжне припинення вогню, узгоджене учасниками Тристоронньої контактної групи 22 липня.

 

3 березня пропагандистські ЗМІ ОРДО поширили заяву так званої«народної міліції ДНР» щодо отримання дозволу на ведення «превентивних заходів  на придушення і знищення вогневих точок ЗСУ».

 

За час перемир'я в зоні ООС загинули 48 українських військових, понад 60 бійців було поранено.