Світовий конґрес українців просить заборонити «Россотрудничество» за «присвоєння» Шевченка

15:35, 10.03.2021
Світовий конґрес українців просить заборонити «Россотрудничество» за «присвоєння» Шевченка

Московська організація назвала Тараса Шевченка “русско-украинским поетом”.

“Россотрудничество” назвало Шевченка “російсько-українським поетом”. У Світовому конґресі українців просять Зеленського та РНБО заборонити цю організацію.

 

Як інформує УМ, про це йдеться у відкритому листі віцепрезидента Світового конгресу українців у Південній та Західній Європі голова Спілки українців у Португалії Павла Садохи, передає Радіо Свобода.

 

“Сьогодні, у 160-у річницю з дня смерті Тараса Григоровича Шевченка, російська агенція “Россотрудничество”, яка визнана Європейським парламентом у 2016 році як пропагандистська, проводить спільно зі своїм представництвом в Києві захід: “Подведение итогов Международного творческого конкурса современных поэтов в день памяти русско-украинского поэта Тараса Шевченко”.

 

Вже сама назва заходу дезінформує українську і світову спільноту про те, що український поет, національний герой і символ України, Тарас Григорович Шевченко був “русско-украинским поетом”. Але більше насторожує і турбує те, що на сьомому році війни, у Києві абсолютно відкрито функціонує представництво російської пропагандистської агенції “Россотрудничество”. Це при тому, що в Росії закриті всі українські центри, переслідуються українські громадські діячі і Світовий конгрес українців визнаний як небажана в РФ організація”, – йдеться у листі.

 

Також Садоха просить на наступному засіданні РНБО “розглянути питання заборони в Україні функціонування осередків російської пропаганди і дезінформації “Россотрудничества”.

 

У свою чергу “Россотрудничество” на своїй сторінці зазначає, що підсумки конкурсу сучасних поетів до дня пам’яті Тараса Шевченка підіб’ють у середу.

 

“У день пам’яті російсько-українського поета Тараса Шевченка, 10 березня, відбудеться телеміст з Російським домом у Києві з метою підведення підсумків Міжнародного творчого конкурсу сучасних поетів. Фіналісти представлять свої роботи в форматі онлайн-читань на майданчику МІА “Росія сьогодні”. Твори переможців увійдуть в літературний збірник “День Шевченко”, який буде видано в Росії”, – йдеться в повідомленні.

 

Як інформує УМ,  Тарас Шевченко визнаний рекордсменом за кількістю пам’ятників в Україні і світі