Хрещення 2021: як правильно освячувати воду і що не можна робити

11:23, 18.01.2021
Хрещення 2021: як правильно освячувати воду і що не можна робити

За прикметами, не тільки вода на Водохреще, а й сніг вважаються освяченими.

19 січня 2021 року православні християни і греко-католики відзначають Хрещення Господнє . Українці все частіше в цей день влаштовують в водоймах масові пірнання і купання з метою «змити гріхи» в освяченій воді, а також освячують воду, яку вважають “святий”.

 

Перш за все кожен християнин повинен сходити до церкви і помолитися (або хоча ти вимовити молитву вдома, але щиро і від душі).

 

У храмі потрібно набрати освяченої води, яку зберігають потім цілий рік. Принесеної з храму святою водою господині в цей день освячують домівки.

 

Посту вже немає, так що можна сміливо подавати на святковий стіл м’ясні страви. Головне правило: страв має бути непарна кількість (найчастіше 7 або 9).За прикметами, не тільки вода на Водохреще, а й сніг вважаються освяченими. Якщо знайдете десь сніговий покрив, то можете сміливо вмитися сніжком – щоб весь рік бути красивим і здоровим.Двері або хоча б кватирку у вікні залишають відкритою – щоб з дому випустити все погане, а впустити хороше.

 

За старих часів саме на Водохреща намагалися зробити пропозицію: такий шлюб вважається заздалегідь благословенним.

 

Хрещення – що не можна робити

 

Все Водохресні ворожіння завершують в ніч з 18 на 19 січня, вранці лише дивляться, що випало.

 

За народними повір’ями, 19 січня не можна:

купатися без сповіді і причастя, в стані алкогольного сп’яніння;

ставити парну кількість страв на святковий стіл;

працювати;

прати – від самого Хрещення 2020 і до дня віддання свята (через повір’я, що ВСЯ природна вода стала освячення і через ваше занечищення її не можна, а в старовину адже прали в річках);

сумувати і плакати – весь рік потім провести доведеться в печалі;

залишати за порогом взуття – хворіти доведеться довго;

давати в борг і позичати;

сміття виносити.

 

Як повідомляла УМ, у ПЦУ відзначили, що купання в ополонці ніяк призводить до духовного очищення і не “звільняє” від гріхів.