З України за кордон: понад 11 мільйонів українців відвідали 123 країни світу торік
Понад 11 мільйонів 250 тисяч громадян України відвідали до 123 країн світу протягом минулого 2020 року. >>
Українським туристам відкритий в'їзд у 59 країн.
Введення обов'язкового отримання платного дозволу на в'їзд до Європейського Союзу без візи для громадян України, яке було заплановане на 1 січня 2021 року, перенесли на 2022 рік.
Як інформує УМ, про це Українським Новинам повідомило представництво України при ЄС.
"Очікується, що фактичне впровадження в дію Європейської інформаційної системи авторизації подорожей (ETIAS) відбудеться у 2022 році. Раніше дійсно звучала дата 2021, однак Євросоюз переніс цей термін на 2022. Лише у 2022 році громадяни України повинні будуть заповнити заявку на ETIAS перед поїздкою в Євросоюз" — повідомило воно.
У зв'язку з впровадженням нових правил на 2021 рік заплановано проведення інформаційної кампанії для роз'яснення зазначених вимог.
Представництво нагадує, що вони введені не тільки для України.
"Система буде застосовуватися до громадян третіх країн, які користуються безвізовим режимом з ЄС. Таким особам потрібно буде отримати попередній дозвіл на поїздку шляхом подачі онлайн-заявки", — говорить вона.
На цей час за звернення встановлена плата в розмірі 7 євро для заявників у віці від 18 до 70 років, для інших — безкоштовно.
Не пізніше ніж за 4 дні до поїздки в онлайн-системі необхідно буде повідомити персональні та контактні дані (інформацію про своїх проїзні документи, місце проживання, освіту, роботу і так далі) для оцінки потенційних міграційних або безпекових ризиків.
Видача авторизації на подорож повинна зайняти кілька хвилин при відсутності записів у базах правоохоронців.
Дозвіл буде дійсно протягом 3 років або до закінчення терміну закордонного паспорта на поїздки до 90 днів.
У разі відмови у в'їзді через систему можна буде подати апеляцію на її рішення.
Представництво пояснює, що попередня авторизація дозволить превентивно ідентифікувати осіб, які можуть представляти міграційну загрозу або загрозу безпеці, і підвищить захищеність кордонів Євросоюзу.
Читайте також: Зона вільної торгівлі з ЄС: Порошенко нагадав про п’яту річницю
Понад 11 мільйонів 250 тисяч громадян України відвідали до 123 країн світу протягом минулого 2020 року. >>
Цього дня в 1919 році відбулося проголошення Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. >>
Сервіс українською. За лічені дні дії закону про обслуговування українською мовою до офісу Уповноваженого із захисту державної мови надійшло близько сотні звернень. >>
Через пандемію коронавірусу 31-й ланцюг національної єдності цьогоріч уперше не відбудеться «вживу». >>
Під час розгону активістів Майдану влада порушила низку статей Європейської конвенції з прав людини >>
Усі постачальники послуг в Україні зобов’язані спілкуватися і комунікувати з клієнтами виключно державною мовою, якщо не надійшло окреме прохання споживача про інше, згідно норм статті 30 мовного закону, які офіційно набули чинності в Україні в суботу, 16 січня. >>