У Литві розпочали збір коштів для захисників України в День захисників свободи
Литовське Громадське телебачення (LRT) розпочало благодійний марафон «Разом до Перемоги!» в День захисників свободи, який литовці відзначають 13 січня. >>
Героями представлених історій є журналісти незалежних білоруських ЗМІ, в тому числі Белсат, Єврорадіо, Наша Нива, Радіо Свобода, портал Tut.by.
Спільна книга Національної спілки журналістів України (НСЖУ) та Асоціацієї польських журналістів (SDP) «Я журналіст. Чому ви мене б’єте?» вийшла в світ у грудні 2020 року.
Як інформує Україна молода, це видання є проявом солідарності з білоруськими журналістами, які зазнають репресій лише за те, що вони виконують свій професійний обов’язок – інформують про акції протесту, які відбуваються в їх країні.
Дана книга підготовлена у Варшаві у співпраці з українськими та білоруськими журналістами. Її редактором є голова Національної спілки журналістів України, член виконкому Європейської Федерації Журналістів Сергій Томіленко.
Авторами репортажів та інтерв’ю є білоруські журналісти: Катерина Андреєва, Ольга Івашенко, Ігор Ілляш та український журналіст Назарій Вівчарик. У 20 історіях вони показали, що переживають зараз журналісти, які працюють у Білорусі: затримання, катування та тиск.
Героями представлених історій є журналісти незалежних білоруських ЗМІ, в тому числі Белсат, Єврорадіо, Наша Нива, Радіо Свобода, портал Tut.by. Вже заголовки розділів у книзі викликають жах і показують, наскільки немислимо важкі умови зараз у білоруських журналістів:
«Вони роздягали до гола та били ногами в живіт», «Мене посадили в камеру для тортур», «Я думав, що збирався на протест, а опинився на війні», «Коли в мене потрапила куля, я сказала “ой” і побігла далі».
«Наша зброя – це слово. Ми будемо захищати журналістів, не будемо мовчати про те, що відбувається в Білорусі, вимагатимемо поваги до своїх прав і до своєї роботи», – зазначив голова НСЖУ Сергій Томіленко під час презентації.
«Ми хочемо, щоб інформація про переслідування журналістів у Білорусі поширювалася якомога ширше і була почута у всьому світі», – заявив керівник польської асоціації журналістів Кшиштоф Сковронський.
На думку директорки Центру моніторингу свободи преси Джоланти Хайдаш ця книга є важливим виданням, яке документує порушення принципу свободи слова в Білорусі.
Для того, щоб книга охопила якомога ширшу аудиторію у всьому світі, вона вийшла п’ятьма мовами: українською, російською. англійською, польською та білоруською.
Ознайомитися із книгою «Я журналіст. Чому ви мене б’єте?» можна за цим посиланням.
Литовське Громадське телебачення (LRT) розпочало благодійний марафон «Разом до Перемоги!» в День захисників свободи, який литовці відзначають 13 січня. >>
Представник громадянської ініціативи "Білоруський народний трибунал" Ігор Макар, який оприлюднив записи розмов голови КДБ Білорусі про планування вбивства Павла Шеремета, стверджує, що українські спецслужби були повідомлені про підготовку цього злочину ще у 2012 році. >>
В Україну після 5 років ув'язнення у Лівії повернулися 4 члени екіпажу танкера Captain Khayyam. Це Євген Морарь, Володимир Тостоган, Павло Чайка та Олег Войнеровський. >>
Цього року німецькі колядники збирають пожертви під гаслом допомоги українським дітям, батьки яких стали трудовими мігрантами. Цю ініціативу підтримали президент ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр і канцлер Ангела Меркель. >>
У зв'язку з впровадженням нових правил на 2021 рік заплановано проведення інформаційної кампанії для роз'яснення зазначених вимог. >>
Тільки державною. Із 16 січня сфера обслуговування має повністю перейти на українську мову. >>