Рада ввела штрафи за неправильне носіння масок

12:40, 17.12.2020
Рада ввела штрафи за неправильне носіння масок

З 21 листопада в Україні вже можуть штрафувати за відсутність маски у громадських місцях.

Верховна Рада в четвер, 17 грудня, прийняла у другому читанні і в цілому законопроект, який передбачає штраф для бізнесу за допуск відвідувачів без маски, яка б повністю закривала ніс і рот.

 

Як інформує УМ, відповідне рішення підтримав 241 нардеп.

 

Проект закону передбачає внесення змін до закону Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення. Згідно зі змінами, за допуск особи в громадські місця і громадський транспорт без маски або респіратора, які б закривали ніс і рот, підприємець сплачує штраф у розмірі від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3400 до 5100 грн.).

 

Документ уточнює, що йдеться про громадські будівлі і споруди, в яких здійснюється обслуговування населення, і громадському транспорті.

 

Також розшифровується, що саме буде вважатися порушенням. Це: допуск осіб без одягнених засобів індивідуального захисту без попередження про необхідність надіти маску, зробленого будь-яким способом;  відсутність реагування на перебування особи у відповідних місцях; надання послуг громадянам працівниками, які не використовують засоби індивідуального захисту.

 

При цьому уточнюється, що йдеться про усне зауваження про необхідність одягти засіб індивідуального захисту; припинення обслуговування; виклик представника Національної поліції з повідомленням про адміністративне правопорушення.

 

Цей закон набуває чинності з дня, наступного за днем ​​його опублікування.

 

Нагадаємо, 6 листопада Верховна Рада підтримала урядовий законопроєкт №3891 про штрафи для громадян за перебування у громадських спорудах і транспорті без масок.

 

19 листопада закон підписав президент Володимир Зеленський.

 

З 21 листопада в Україні вже можуть штрафувати за відсутність маски у громадських місцях.