Хай радість світла настане. Православні готуються до Великодня
«У цей час, коли російські агресори продовжують сіяти смерть на нашій землі, ми примножуємо свої молитви та зміцнюємося вірою. >>
Предстоятель ПЦУ, митрополит Київський і всієї України Епіфаній.
Предстоятель ПЦУ, митрополит Київський і всієї України Епіфаній святкує чергову річницю архієрейської хіротонії (служіння) в неділю, 15 листопада.
Як повідомляє Україна молода, про це нагадує Православна церква України, яка привітала свого Предстоятеля у соцмережах.
«Вірні нашої Церкви розділяють з Вами радість цього дня. Ми дякуємо Богу за те, що покликав Вас, дорогий Предстоятелю, до цього служіння. Ви стали турботливим душпастирем і старанним проповідником Христової правди для рідного українського народу та вірних помісної Української Православної Церкви. З кожним роком Ви більше об’єднуєте духовенство, вірних та багатьох українців довкола християнських цінностей, а своїм прикладом надихаєте кожного з нас прямувати до Бога та дбати про мир і гармонію в душі», - йдеться у привітанні ПЦУ.
Представники автокефальної церкви України також звертаються до Епіфанія:
«Пам’ятайте, що Всевишній допомагає Вам і надалі об’єднувати православних християн навколо Київського престолу задля блага рідного народу. Нехай Всемогутній Господь дарує Вам милість та щедроти за активну діяльність як Предстоятеля, а також за ті посіяні зерна добра, які дають добрі плоди нашій Церкві».
Також Предстоятеля ПЦУ Епіфанія привітав з річницею архієрейського служіння п’ятий президент Петро Порошенко:
«Сердечно вітаю Предстоятеля Православної Церкви України Блаженнішого Митрополита Епіфанія з 11-ю річницею архієрейського служіння. 11 років тому Господь сподобив Вас служити Церкві та українському народу. А майже два роки тому Ви взяли на себе високу місію Предстоятеля Української Православної Церкви і гідно несете слово Боже українцям всього світу. Своїм служінням Ви щодня доводите, що любов до Бога торує шлях до спасіння. І для православної громади ви вже стали тим духовним лідером, тією іскрою, котра відкриває дорогу до світла, добра та милосердя».
Порошенко також подякував Епіфанію «за велику роботу і любов до нашої Церкви» і побажав: «Міцного здоров’я, сил, мудрості Вам. Нехай Всемилостивий Господь благословить усі Ваші добрі справи на многії і благії літа!».
Нагадаємо,12 жовтня 2019 року Церква Еллади (Греції) першою після Вселенського патріархату підтвердила канонічність автокефалії Православної церкви України.
У жовтні 2020 року ПЦУ визнала Кіпрська православна церква, що викликало лють РПЦ.
«У цей час, коли російські агресори продовжують сіяти смерть на нашій землі, ми примножуємо свої молитви та зміцнюємося вірою. >>
На засіданні Священного Синоду, яке пройшло 3 квітня 2026 р. в Синодальній залі Митрополичої резиденції у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі в м. Києві, було засуджено антиканонічну діяльність групи осіб, які самовільно послуговуються назвою Української православної церкви КП. >>
На сексуальних злочинах проти дівчат у Харкові викрили монахів Української православної церкви Московського патріархату: один знімав оголених неповнолітніх на телефон, інший – вчинив сексуальні дії з підліткою. >>
Архієпископа Сумського та Охтирського Никодима обрали новим патріархом Української православної церкви Київського патріархату. >>
Дияконом Православної церкви України став військовослужбовець Російського добровольчого корпусу (РДК) і колишній офіцер ФСБ РФ Ілля Богданов. >>
Патріарх Української православної церкви Київського патріархату Філарет (Денисенко) пішов із життя у віці 97 років >>