Православна церква Еллади першою визнала незалежність ПЦУ

14:55, 12.10.2019
Православна церква Еллади першою визнала незалежність ПЦУ

Митрополит Епіфаній (фото: facebook.com)

Під час засідання священного синоду Грецької церкви 12 жовтня було визнано самостійність Православної церкви України.
 
Таким чином церква Еллади стала першою після Вселенського патріархату з-поміж помісних православних церков світу, яка визнала незалежну ПЦУ та вступає з нею у міжцерковне спілкування.
 
Вона є однією з найбільших православних церков світу й вважається у Греції державною.
 
Рішення в Афінах має відкрити шлях для активнішого визнання незалежної від Москви Православної церкви України світовим православ'ям. Також це може сприяти переходу до автокефальної церкви парафій від УПЦ МП.
 
Як повідомив митрополит Киїівський Епіфаній, у Греції на засіданні Собору Ієрархів підтримали позицію Вселенського Патріархату. Відтепер церкви офіційно можуть взаємодіяти.
 
"Вдячний моєму брату у Христі, Главі Священного Синоду Церкви Греції Блаженнійшому Архієпископу Афінському і всієї Еллади Ієроніму та братам-архієреям, які сьогодні на засіданні Собору Ієрархів підтримали позицію та послідували канонічним та історичним рішенням Вселенського Патріархату, що відкриває можливість повноцінної взаємодії між двома нашими Помісними Автокефальними Церквами в усіх сферах", - написав митрополит.

У свою чергу п'ятий президент України Петро Порошенко, за час каденції якого було створено ПЦУ, написав: "Вірю, що зрештою всі православні Церкви визнають свою українську сестру і увійдуть у повне спілкування з нею. Москва не змогла зупинити і цей процес. Греки стали першими, і це гідний приклад для усіх інших".

 

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що позачерговий собор ієрархів Церкви Греції 12 жовтня розгляне питання про автокефальну церкву України.