Агрегатний завод у Вовчанську звільнили бійці ГУР, відео
Операцію здійснили спеціальні групи ГУР: «Стугна», «Парагон», «Юнгер», РДК, БДК, «Терор». В окремих випадках українські спецпризначенці вступали з ворогом у рукопашний бій >>
Тіла військових передали рідним лише на сьомий день після авіакатастрофи
У Державному бюро розслідувань на сьомий день після трагедії біля Чугуєва почали видавати тіла загиблих рідним. Крім того, слідство провело низку експертиз, зокрема взяло у родичів загиблих зразки для ДНК-тесту.
У ДБР пояснили, що тіла військових передали рідним лише на сьомий день після авіакатастрофи, адже потрібно було провести ДНК-експертизи, повідомили на сторінці ДБР у фейсбуці.
Водночас слідчі ДБР разом із військовими прокурорами за 7 днів провели низку слідчих дій, а саме: оглянули місце події та розподілили його на сектори. Виявили тіла усіх загиблих, а також частини літака; попередньо оглянули тіла загиблих та призначили 26 судово-медичних експертиз; у 25 родичів загиблих курсантів взяли біологічні зразки для проведення генетико-молекулярних експертиз; допитали понад 60 свідків та ще 10 потерпілих осіб; ініціювали проведення перевірок з аналогічних питань, які стосуються усіх літаків виробництва ДП "Антонов".
Крім того, експерти вже розшифрували чорні скриньки з військового літака Ан-26. Хоча з цим і виникли певні проблеми.
Додамо, на місці авіакатастрофи Ан-26 встановили тимчасовий пам'ятник.
Його розмістили з ініціативи Харківського національного університету Повітряних сил імені Кожедуба та офіцерів військової частини в Чугуєві.
3 жовтня, на дев'ятий день після трагедії, біля пам'ятника відбудеться панахида за померлими курсантами та екіпажем літака, розповів речник університету Повітряних сил Олег Кошевой..
На пам'ятнику розмістили напис "Вічного вам польоту Ан-26-Ш б / н 76. 25.09.2020".
Кошевой додав, що з родинами загиблих, які поки залишаються в Харкові, а також з іншими курсантами працюють психологи вишу.
"Особовий склад докладає максимум зусиль, щоб підтримати курсантів. Наші штатні психологи сприяють цьому. Особливо важко переживають трагедію курсанти льотного факультету. Працюємо з сім'ями загиблих", - підкреслив речник університету.
Крім того, Кошевой розповів, що університет забезпечує харчуванням та транспортом родини загиблих, які залишилися у Харкові до закінчення експертиз ДНК. Зазначимо, вони проживають у готелі університету.
Як повідомляла УМ, 28 вересня розпочали відбір зразків ДНК у родичів загиблих під Харковом. Експертиза повинна ідентифікувати тіла курсантів та офіцерів.
Слідство перевіряє чотири версії катастрофи. Увечері 25 вересня в Харківській області сталась авіакатастрофа. Розбився військовий літак з курсантами. Літак Ан-26 Повітряних сил ЗСУ розбився при заході на посадку. Він упав за два кілометри від військового аеродрому.
Голова Харківської ОДА Олексій Кучер хаявив, що екіпажу літака Ан-26, який розбився під Чугуєвом дали дозвіл на посадку лише через хвилину після запиту. При цьому, було вже відомо, що літак несправний. А через хвилину Ан-26 — розбився.
Операцію здійснили спеціальні групи ГУР: «Стугна», «Парагон», «Юнгер», РДК, БДК, «Терор». В окремих випадках українські спецпризначенці вступали з ворогом у рукопашний бій >>
Громада села Самійлівка Лозівського району проголосувала за перехід до Православної Церкви України, тому настоятелем місцевого храму Святого Рівноапостольного князя Володимира став Андрій Челомбітько. >>
Колишній голова Броварської райдержадміністрації Володимир Майбоженко, який у квітні п’яним наїхав і збив на переході чотирьох людей, вийшов із СІЗО. >>
Невелике село Липці Харківської області, що за 10 км від кордону ворог нещадно закидає авіабомбами та обстрілює з артилерії. >>
Начальник Харківського районного управління ГУ ДСНС в Харківській області Артем Костиря загинув внаслідок удару російських військ по селищу Буди на Харківщині в суботу. >>
Кількість поранених внаслідок удару керованими авіабомбами по багатоповерхівці у Харкові зросла до 56 людей станом на 20.30 суботи. З них троє дітей. >>