Майстер стратегічного відступу на Захід. Як утікач зумів стати депутатом Полтавської міськради, перебуваючи у США
Відтоді чоловіка розшукували (нібито) та не розшукали міграційна та прикордонна служба. >>
Студенти вимагають відсторонити ректора університету ім. Шевченка Леоніда Губерського від займаної посади на час проведення незалежного розслідування.
Близько сотні студентів вийшли на акцію протесту «Освіта без політики» після того, як партія «Слуга народу» провела передвиборчу конференцію за участі президента Зеленського на території головного корпусу Київського національного університету імені Шевченка у неділю.
Як повідомляє «Україна молода», студенти КНУ зібралися біля головного Червоного корпусу університету в понеділок зранку.
Вони нагадують, що провладна партія порушила закон, адже політичні заходи заборонено проводити у закладах освіти.
У руках студенти тримають плакати з написами: "Освіта без політики", Шева не зелена", "Червоний - колір сорому", "Університет не місце для зборів політичних партій", "Ні зеленому КНУ", "Верховенство права?", "Студенти мовчати не будуть".
.jpg)
Учасники акції засуджують дії адміністрації КНУ ім. Шевченка і нагадують ректорату, що дозвіл проводити на території вишу політичний захід порушує закон "Про вищу освіту" і статут університету.
Відтак студенти вимагають відсторонити ректора університету ім. Шевченка Леоніда Губерського від займаної посади на час проведення незалежного розслідування, до якого вимагають залучити представників студентства.
.jpg)
"Ми хотіли б аби в першу чергу нам надали гарантії того, що такі політично-вмотивовані заходи не мали місце на території університету. Також ми б хотіли дізнатись, хто надав дозвіл на проведення такого заходу", - розповів журналістам студент третього курсу Максим Антоненко.
Серед інших вимог:
- у закладах освіти не повинно бути впливу та агітації з боку політичних партій;
- Міністерство освіти має відреагувати на порушення, які сталися на території університету;
- виш має надати документи, на підставі яких відбувся захід політичного характеру на його території;
- адміністрація університету має гарантувати відсутність переслідувань студентів, які публічно висловили свою думку.
Акція відбувається мирно, без використання політичної символіки.
Як повідомляла УМ, у неділю Студентський парламент Київського національного університету імені Тараса Шевченка, орган студентського самоврядування, висловив занепокоєння «залученням університету до участі в акції політичної партії».
Згідно з відкритим листом студпарламенту, ця акція порушує закон України «Про освіту», згідно з яким політичні партії та їхні члени не мають права втручатися в роботу закладів, а також заборонено функціонування будь-яких політичних об’єднань у закладах освіти.
20 вересня вересня у внутрішньому дворі головного корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка кандидат у мери Києва від "Слуги народу" Ірина Верещук представила список кандидатів від "слуг" на виборах до Київради. Перед тим президент Зеленський активно агітував за партію "Слуга народу" у внутрішньому дворі університету імені Тараса Шевченка.
Відтоді чоловіка розшукували (нібито) та не розшукали міграційна та прикордонна служба. >>
Минулого тижня на вулиці Сковороди у Полтаві між цивільним чоловіком і двома поліцейськими Полтавського райвідділу поліції, які були при виконанні службових обов’язків, виник конфлікт. >>
Катастрофічна нестача педагогів «накрила» школи України: такі проблеми є у 40% закладів освіти. >>
Четверте місце на міжнародному конкурсі з нейронаук серед старшокласників International Brain Bee 2025, посіла Запорізька школярка Анастасія Лисенко. >>
Українська мова є недоречною для спілкування в повсякденному житті – так вважає кожна пʼята дитина в нашій державі. За такий їх вибір можна «подякувати» перш за все їх зросійщені батьків, хоча не варто виключати й інші чинники. >>
Занепокоєння щодо нещодавніх дій влади у сфері захисту державної мови висловила ціла низка громадських організацій. >>