ЄСПЛ визнав численні порушення прав людини під час Майдану
Під час розгону активістів Майдану влада порушила низку статей Європейської конвенції з прав людини >>
Затримані не мають доступу до захисника
В ООН занепокоєні тим, що більшість судових рішень в окупованому Донбасі та Криму проходять в закритому режимі. Окрім цього, людей можуть затримати просто на вулиці та катувати в СІЗО, поки ті не підпишуть потрібні окупантам зізнання.
Відкритими є тільки два так званих засідання – перше підготовче й останнє, на якому оголошується "вирок", розповів спеціаліст Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Михайло Сорочишин.
За словами Сорочишина, ні родичі, ні будь-які організації не мають доступу до процесів.
Людей можуть затримати просто на вулиці
В ООН стурбовані й тим, що в ОРДЛО діє "практика адміністративного затримання".
"Як цікаво визначає "законодавство" так званих республік, це затримання здійснюють з метою перевірки можливості участі або причетності особи до тяжких злочинів, в тому числі злочинів проти так званої національної безпеки самопроголошеної "республіки"", - наголосив Сорочишин.
Людей, яких затримують, тримають без зв'язку із зовнішнім світом. Родичам не повідомляють про те, що їх рідних затримали. Під час "адміністративного затримання", зазвичай, здійснюють кримінальне переслідування, що порушує міжнародне право.
За словами спеціаліста місії ООН, затриманих катують. Їм та родичам погрожують з метою отримання зізнань, які документують вже після офіційного початку досудового засідання на території. Таким чином зізнання оформлюють як протоколи доповіді.
Крім цього, затримані не мають доступу до захисника. Вони не можуть бачити матеріали "справ" і готувати свій захист.
Як повідомляла УМ, на окупованих територіях Донбасу проросійські бойовики запровадили смертну кару. Наразі відомо про 2 випадки, коли людям винесли такий вирок.
Під час розгону активістів Майдану влада порушила низку статей Європейської конвенції з прав людини >>
Завдяки програмі розпізнавання облич вдалося встановити, чи брала участь затримана ветеранка АТО Вікторія Котеленець (позивний – "Фортуна") у так званому "параді" в Донецьку в 2014 році >>
Загалом, за даними Міноборони, у ході проведення спершу антитерористичної операції, згодом – ООС проти російських гібридних сил на Донбасі з 2014 року загинули 2 665 військових Збройних сил України, поранено 10 152. >>
За 800 метрів від позиції окупантів українські військові в Луганській області встановили великий український прапор. >>
Загиблий був стрільцем – помічником гранатометника, чоловіка поховають у Запоріжжі. >>
Упродовж 2020 року президент Зеленський присвоїв почесне звання «Герой України» 22 українцям. Утім, лише семеро з них заслужили орден «Золота зірка» кров’ю під час запеклих боїв із російськими окупантами на Донбасі: при цьому шестеро захисників України — ціною власного життя (посмертно). >>