На Закарпатті викрили проугорських сепаратистів

21:05, 10.07.2020
На Закарпатті викрили проугорських сепаратистів

На Закарпатті вистачає символів угорської присутності.

На Закарпатті збирали підписи за скасування історичної угоди та повернення регіону до Угорщини. 

 

Як повідомляє "УМ",  про це інформує СБУ в п'ятницю.

 

Зокрема, контррозвідники СБУ припинили діяльність групи громадян у Закарпатській області. Їх підозрюють у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України. 

 

Зловмисники планували в міжнародних інституціях оскаржити результати Тріанонського мирного договору. Згідно з ним, у 1920 році від Королівства Угорщина відійшли території, у тому числі частина земель сучасної Закарпатської області.

 

Правоохоронці задокументували факт використання представниками іноземних організацій громадянина нашої держави для збору підписів мешканців області на підтримку петиції щодо скасування умов Тріанонського мирного договору.

 

Експертиза засвідчила, що бюлетені, які використовувалися зловмисниками для анкетування наших співвітчизників, містять заклики до порушення територіальної цілісності України.

 

Організатору анкетування слідчими СБУ повідомлено про підозру. Йому обрали міру запобіжного заходу, яку - не повідомляється. Перевіряється інформація щодо можливої причетності до антиукраїнської діяльності інших осіб та організацій.

 

 

Нагадаємо, У травні 2019 року лідер угорської праворадикальної націоналістичної партії "Йоббік" Томаш Шнайдер під час приватного візиту на Закарпаття заявив про підтримку "автономії регіону" від Києва. 

 

Як повідомляла «УМ», український письменник Андрій Любка закидає керівництву держави торги національними інтересами і принизливі поступки на користь Угорщини у вигляді створення на Закарпатті укрупненого Берегівського району, де більшість населення складатимуть етнічні угорці.