Державна підсумкова атестація скасована

14:01, 18.06.2020
Державна підсумкова атестація скасована

Законопроект робить добровільною здачу ДПА у формі ЗНО.

Верховна Рада підтримала законопроєкт №3669 авторства президента Володимира Зеленського, який звільняє випускників шкіл від проходження державної підсумкової атестації через пандемію коронавірусу в Україні у 2020 році.

 

Як повідомляє «Україна молода», за президентський законопроєкт  проголосували 356 народних обранців в четвер.

 

Закон передбачає, що учні, які завершують повну загальну середню освіту в 2019/2020 навчальному році, звільняються від проходження державної підсумкової атестації у зв'язку з карантинними заходами через коронавірус.

 

Втім, даний закон не звільняє від Зовнішнього незалежного оцінювання тих, хто вступатиме в українські виші влітку 2020 року.

 

"Законопроект не скасовує ЗНО. Він робить добровільною здачу ДПА у формі ЗНО", - пояснювала напередодні в.о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій під час засідання Кабміну.

 

За словами народного депутата Романа Грищука, закон потрібний для того, щоб на третину скоротити кількість людей, які складатимуть ЗНО.

 

Закон передадуть як невідкладний на підпис президенту, щоб встигнути запустити процедуру.

 

Як повідомляла "УМ", "мовний" законопроєкт Бужанського рекомендують відхилити у профільному Комітеті ВР. 

 

 

У МОН пояснюють, що якщо законопроєкт ухвалять, учні, які не планують вступати, не будуть складати ДПА окремо в школі. Їм повинні виставити бали на основі попередніх оцінок та видати атестат.

 

Для цього потрібно прийти в школу, написати відповідну заяву, яку має розглянути педагогічна рада. Це потрібно зробити одразу після ухвалення закону до початку ЗНО, тобто до 25 червня.

 

Якщо ж учень все-таки вирішить скласти ЗНО, йому просто потрібно прийти у пункт тестування у визначений час.

 

Проте народна депутатка від партії "Голос" Наталія Піпа вважає, що з цією процедурою у школах можуть виникнути додаткові проблеми і непорозуміння.