Ніби з майже 100-літнього оповідання Черемшини: як у Києві ухилянта зловили
Улупив Олексій поліціянта в щелепу — аж осоружний заорав носом у газон. >>
Також відкриють для відвідування парки та сквери
Столиця підготувала план першого етапу послаблення карантинних обмежень, який може початися 12 травня. Щоправда, за умови відсутності різкого збільшення кількості хворих COVID-19.
Про це мер Києва Віталій Кличко заявив на брифінгу.
"Одразу зазначу. Це - не зняття обмежень, а їх послаблення. Якщо за тиждень-два після їх запровадження ми не побачимо стійкої динаміки зниження захворюваності - до другого етапу не перейдемо. При погіршенні ж ситуації – повертаємося до карантину. Це потрібно розуміти. Тому всі підприємства та організації повинні суворо дотримуватися регламентів роботи. А всі кияни – елементарних правил безпеки. Перший етап послаблень ми почнемо, якщо на 12 травня не буде різкого збільшення кількості хворих. Тому я і говорю, що наступних два тижні будуть вирішальними", - наголосив мер.
За словами Кличка, на першому етапі в Києві дозволять роботу: непродовольчих магазинів загальною площею до 300 квадратних метрів. З вимогою присутності не більше 1 відвідувача на 10 квадратних метрів площі приміщення. Та з обов‘язковою санітарною обробкою приміщення двічі на день.
Великі торгові центри та магазини в них на першому етапі не відкриють.
Зможуть розпочати роботу перукарні та салони краси – за попереднім записом. Не більше одного клієнта на кожну послугу одночасно. З вимогою санітарної обробки робочого місця після кожного клієнта.
Кав‘ярні і ресторани, матимуть можливість працювати на виніс. Із вимогою санітарної обробки приміщення двічі на день.
Буде дозволена робота тимчасових споруд (ларьків) - із забороною споживання їжі та напоїв на місці.
Працюватимуть невеликі виробництва непродовольчих товарів та підприємства побутового обслуговування (ательє, побутові послуги та інші) – із дотримання вимоги не більше 1 співробітника на 10 квадратних метрів. Та не більше 1 клієнта на 10 квадтратних метрів.
Дозволять роботу адвокатських та нотаріальних бюро, аудиторів - з вимогою не більше 1 відвідувача на 10 квадратних метрів площі приміщення.
"У всіх установах та на підприємствах обов’язкова термометрія співробітників та відвідувачів. І обов’язкові правила безпеки. Якщо клієнт без маски – його або не впускають у приміщення. Або це відповідальність надавача послуг. І він повинен забезпечити клієнта маскою", - сказав Віталій Кличко.
Також відкриють для відвідування парки та сквери. Там, дозволять ходити групами не більше двох людей. Або, якщо з дітьми, - двоє дорослих, двоє дітей.
Будуть працювати автокінотеатри.
Кличко сподівається, що уряд цього тижня внесе ринки до переліку об’єктів, яким дозволять працювати.
Він підкреслив, що на першому етапі послаблень зачиненими залишаться школи та садки, дитячі та спортивні майданчики. Прибережні зони відпочинку.
Громадський транспорт на першому етапі продовжить працювати в обмеженому режимі. Приватний бізнес має вирішити питання підвезення своїх працівників на роботу. Метро в столиці відкриється за рішенням уряду.
Кличко підкреслив, що в публічних місцях всі кияни мають дотримуватися правил безпеки і бути в масках.
В Києві продовжує діяти норма про обов’язкове закриття на каратин установ та підприємств, на яких буде виявлений спалах захворювання на коронавірус. Наразі, за словами Кличка, в місті закриті на карантин три осередки спалаху вірусу. – Києво-Печерська Лавра, Іонинський та Покровський Голосіївський монастирі.
Як повідомляла УМ, 22 квітня Кабінет міністрів продовжив дію обмежувальних заходів у зв’язку з пандемією коронавірусу до 11 травня. 24 квітня Уряд оприлюднив чіткий план виходу з карантину, який складається з 5 етапів.
Глава держави закликав уряд відкрити продовольчі ринки. Кабінет міністрів, у свою чергу, розгляне це рішення 29 квітня.
Улупив Олексій поліціянта в щелепу — аж осоружний заорав носом у газон. >>
За 2024 рік російські війська завдали по Києву майже 200 повітряних ударів із застосуванням 1,6 тис. засобів ураження різного типу. >>
Військовим 114-ї окремої бригади ТРО громада Київщини передала 7 нових дизельних повнопривідних пікапів Toyota Hilux та додаткове обладнання. >>
Одним з найважчих років для України і Києва за весь час Незалежності став 2024 рі.к Але древня столиця продовжує тримати удар, долати виклики війни та працювати для мільйонів киян і гостей мегаполісу. >>
Студентський парламент Навчально-наукового інституту журналістики оголосив бойкот адміністрації у відповідь на дії викладача та професора КНУ Микити Василенка, який пропагував проросійські ідеї, допускав сексистські висловлювання та виступав на проросійських майданчиках. >>
Велику партію допомоги від громади Києва – дев’ять автівок та дрони, мер Києва Віталій Кличко передав батальйону "Ахіллес". >>