Очистилися першими в Україні: Львівщина позбулася всіх церков Московського патріархату
В Україні Львівщина стала першою областю, де більше немає релігійної громади Московського патріархату. >>
Зі святом Вербної неділі пов'язано багато давніх традицій, звичаїв і заборон. (Фото ПЦУ)
Вхід Господній в Єрусалим або Вербна неділя є одним з найважливіших християнських свят, яке відзначається за тиждень до Великодня.
Православні відзначають Вербну неділю 12 квітня 2020 року. Католики в цей день відзначають Великдень. Утім, цього року всі служби доведеться дивитися онлайн.
Це пов’язано із карантинними обмеженнями, тому парафіяни не зможуть зібратися на спільне освячення вербової лози у Вербну неділю. В храмах допускається присутність не більше десяти чоловік (як правило, це будуть священики), а від спільного освячення верби вирішили відмовитися, нагадує «Україна молода».
Президент Володимир Зеленський поспілкувався з главами церков усіх конфесій і закликав їх проводити богослужіння без присутності вірян, аби не створювати скупчення людей і тим самим не сприяти поширенню коронавірусу.
Вірян закликали брати участь у богослужіннях як на Вербну неділю, так і на Великдень, перебуваючи вдома, тобто завдяки онлайнтрансляції.
Напередодні предстоятель Православної церкви України, митрополит Епіфаній закликав православних допомагати ближнім в складні часи пандемії та залишатися вдома на великодні свята.
«Один з найбільш відповідальних способів нашої допомоги (ближнім – ред.) зараз – це залишатися вдома, у самообмеженні», - наголосив митрополит.
І зазначив, що на жаль, через карантинні обмеження парафіяни не можуть зібратися на спільне освячення вербової лози у Вербну неділю, проте священнослужителі Православної церкви України будуть в молитві поруч з кожним віруючим.
Предстоятель ПЦУ вважає, що віряни повинні долучатися до богослужіння у передвеликодні дні і на сам Великдень через трансляції, залишаючись вдома.
У свою чергу, глава УГКЦ блаженніший Святослав розповів, що через пандемію коронавірусу церква вирішила відмовитися від низки зобов'язань для вірян. Зокрема, й від обов'язку щонеділі приходити на службу Божу до храму. Він також просить не приносити вербу і паски до храму.
Зі святом Вербної неділі пов'язано багато давніх традицій, звичаїв і заборон. Головною традицією цього свята завжди було освячення гілочок верби. Для цього парафіяни йдуть на ранкову службу в церкву, а потім приносять ці гілочки в будинок, щоб захистити його від бід, злиднів і зберегти добробут в родині.
З гілочками верби пов'язана давня традиція. Освяченими прутиками злегка б'ють один одного зі словами: "Не я б'ю - верба б'є! Верба хлест – б'є до сліз!". Вважається, що удари вербою у свято захищають від пристріту і псування.
Вербні нирки вважаються талісманом, які можуть додати чоловікам силу, а жінкам лікують безпліддя. У відварі вербових нирок купали маленьких дітей, щоб зняти жар.
Що можна робити
Це свято вважається сімейним, тому провести його потрібно в колі близьких. Також обов'язково потрібно освятити гілочки верби, які треба зірвати рано-вранці, до сходу сонця. Освячені гілочки ставлять у будинку біля ікон та зберігають протягом року.
У цей день можна пересаджувати кімнатні рослини й вважається, що вони будуть відмінно рости та приносити фінансове щастя.
Що заборонено робити
Не можна виконувати фізичну роботу, шити, в'язати, вишивати, займатися прибиранням і пранням
Всі страви потрібно приготувати заздалегідь, через те, що кухонні клопоти теж під забороною
Не можна сваритися і допускати негативні думки, не можна відмовляти у проханні
Не можна розчісувати волосся. Напередодні свята потрібно розчесати волосся і кілька волосинок опустити у воду, щоб позбутися від головного болю. На свято цією водою полити водою вербу і сказати: "Вода, лийся на землю разом з головним болем".
В Україні Львівщина стала першою областю, де більше немає релігійної громади Московського патріархату. >>
«Об’єднані в служінні» — так називався нещодавній перший міжконфесійний капеланський форум, який проходив у Києві. >>
У Черкасах перейшов до Православної церкви України найбільший в області Свято-Михайлівський кафедральний собор. >>
У Черкасах після оголошення про перехід Свято-Михайлівського собору до ПЦУ, біля храму виникли сутички за участю прихильників УПЦ МП, які використовували сльозогінний, ламали лавки та кидалися на людей у храмі. >>
Днем військового капелана визначено дату 12 жовтня, у день вшанування пам’яті святителя Мартина Милостивого, єпископа Турського. >>
Переможців щорічної премії для педагогів Global Teacher Prize Ukraine 2024 оголосили в Україні: першість здобула вчителька початкових класів з івано-франківського Ліцею №7 Леся Павлюк. >>