100 Women 2024: українки потрапили до рейтингу найвпливовіших жінок у світі за версією BBC
Дві українки потрапили до щорічного рейтингу 100 надихаючих і впливових жінок зі всього світу за версією BBC. >>
Генсек ООН закликав всі уряди “включити положення про запобігання насильства щодо жінок та відшкодування шкоди, заподіяної в результаті такого насильства,
Жінки почали частіше страждати від домашнього насильства після введення в багатьох державах карантинних заходів в зв’язку з епідемією коронавірусу.
Про це йдеться в поширеній в неділю заяві генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша.
“Ми знаємо, що ізоляція на дому і карантин необхідні для подолання коронавірусу, — зазначив глава організації. — Але в результаті жінки можуть виявитися в пастці з партнерами, схильними до жорстокого поводження”.
“В останні тижні в міру посилення економічного і соціального тиску і страху ми стаємо свідками жахливого глобального спалаху насильства в сім’ї”, — підкреслив він.
За словами Гутерріша, в деяких країнах подвоїлася кількість жінок, що звертаються в служби підтримки. У той же час, продовжив він, медичні установи і поліцейські служби перевантажені і відчувають брак персоналу.
У цьому контексті генсек ООН закликав всі уряди “включити положення про запобігання насильства щодо жінок та відшкодування шкоди, заподіяної в результаті такого насильства, в свої національні плани боротьби з коронавірусом в якості однієї з основних частин”.
В якості необхідних заходів він запропонував збільшити асигнування для некомерційних організацій і працюють в онлайн-режимі служб підтримки, забезпечити невідворотність покарання для осіб, винних у жорстокому поводженні, встановити аварійні системи повідомлення про загрозу в аптеках і продуктових магазинах, а також прирівняти притулки до об’єктів життєзабезпечення.
Також слід “забезпечити для жінок безпечні способи звернення за допомогою, які дозволяють жінкам звертатися по медичну допомогу не привертаючи уваги тих, хто жорстоко поводиться з ними”, додав Гутерріш.
За останніми даними, в світі коронавірусом заразилися майже 1,3 млн осіб, зафіксовано майже 70 тис. смертей. Станом на вечір 5 квітня в Україні підтверджено 1308 випадків коронавірусної хвороби COVID-19.
Коронавірус SARS-CoV-2, який викликає захворювання COVID-19, вперше зафіксували у китайській провінції Хубей, наприкінці 2019 року. З того часу зараження цим вірусом було зафіксовано у більш ніж 170 країнах світу, включаючи Україну. Починаючи з 11 березня Всесвітня організація охорони здоров’я визнала поширення хвороби — пандемією.
Глава ВООЗ Тедрос Аданом Гебреісус заявив, що пандемія нового коронавірусу прискорюється з експоненційною швидкістю.
Дві українки потрапили до щорічного рейтингу 100 надихаючих і впливових жінок зі всього світу за версією BBC. >>
Згідно офіційної статистики ООН, щонайменше, 12,1 тисячі цивільних українців загинули від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, ще понад 26,8 тисяч отримали поранення, втім реальні цифри можуть бути набагато більшими. >>
Це перший такий захід після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, організований фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну» у співпраці з офісом НАТО в Україні та за підтримки Національного демократичного інституту і представництва Фонду Фрідріха Еберта в Україні. >>
Тоді як на другому місці – право на свободу та особисту недоторканність. >>
Червень — місяць, який традиційно вважають періодом боротьби за права ЛГБТК+ спільноти. >>
Відома полтавська адвокатка Світлана Ярошенко консультує військових та їхніх близьких на волонтерських засадах. >>