В ОРДЛО мають симптоми вірусу понад 600 людей

12:13, 19.03.2020
В ОРДЛО мають симптоми вірусу понад 600 людей

Україна ввела обмеження для громадян України з окупованих територій Донбасу через коронавірус.

Близько 600 місцевих жителів звернулися до лікарів із симптомами гострої респіраторної вірусної інфекції на території окупованого Донбасу лише протягом минулого тижня.

 

Ще у 91 людини – підозра на пневмонію, а тестів на коронавірус там немає.

 

Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова з посиланням на місцевих правозахисників у соцмережах.

 

«Отримала інформацію від наших партнерів ГО "Східна правозахисна група" щодо кількості звернень громадян України, які мешкають на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, в медзаклади. За минулий тиждень близько 600 місцевих жителів звернулися до лікарів з симптомами ГРВІ. Крім того, з підозрою на пневмонію – 91 людина», - написала Людмила Денісова.

 

За словами омбудсмена, на жаль, аналогічна інформація стосовно захворюваності на тимчасово окупованій території Криму відсутня.

 

Через те, що на тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей відсутні тести на визначення COVID-19, лікарі не мають змоги встановити етіологію пневмонії".

 

Омбудсмен закликала міжнародні гуманітарні організації, які мають доступ до ОРДЛО, допомогти їм із забезпеченням тестами на COVID-19, медичними препаратами та засобами особистого захисту цивільного населення, а також провести інформаційну кампанію щодо недопущення поширення коронавірусу.

 

Пані Денісова також закликала українців, які проживають на тимчасово окупованих територіях Криму, Донецької та Луганської областей, бути уважними до свого здоров’я і при перших симптомах ГРВІ звертатися до лікаря та не займатися самолікуванням.

 

Як повідомляла «УМ», ватажки терористичних «ДНР» і ЛНР» не ведуть ніякої протидії поширенню коронавірусної інфекції Covid-19 на території ОРДЛО.

 

На минулому тижні українські розвідники з'ясували, що лише в окупованій Горлівці захворіли на коронавірус щонайменше 12 людей.