У Львові збиратимуть докази для визнання Шептицького Праведником світу

10:55, 06.02.2020
У Львові збиратимуть докази для визнання Шептицького Праведником світу

Міський голова Львова Андрій Садовий закликав зібрати більше свідчень про участь митрополита Андрея Шептицького у порятунку єврейських дітей в часи Голокосту для визнання його Праведником народів світу.

 

Про це йшлося під час церемонії вшанування родин Праведників, повідомляє пресслужба Львівської міської ради.

 

"Думаю, було б правильно, щоб ми тут, у Львові, створили громадську раду, зібрали більше свідчень тієї жертовності, яку проявляв митрополит Андрей, рятуючи єврейських дітей, щоб він був визнаний Праведником народів світу. Це буде чесно і справедливо. Прошу всіх долучатися й подавати таку інформацію. Це дуже важливо", - наголосив Садовий.


Львівський мер нагадав, що економіст і письменник Курт Левін, колишній міністр закордонних справ Польщі Адам Ротфельд, Нобелівський лауреат Роальд Гофман дітьми були врятовані українськими греко-католиками в Унівському монастирі завдяки митрополиту Шептицькому.

 

"Таких історій є сотні, тисячі, коли римо-католики чи греко-католики рятували єврейських дітей. Дуже часто це робилось під великим патронатом митрополита Андрея Шептицького — людини, яка є символом України, і яка дуже багато зробила для нашої держави", - зазначив він.


Про важливість визнання Шептицького Праведником народів світу Садовий говорив також під час особистої зустрічі з послом Ізраїлю в Україні Джоелем Ліоном. Посол у відповідь запропонував звернутись до спеціальної комісії центру пам’яті Голокосту «Яд Вашем», яка, власне, і займається присвоєнням цього звання, та надати свіжі докази.

 

Нагадаємо: раніше головний рабин України Моше Реувен Асман спільно з представниками УГКЦ та наукових кіл звернулись до Яд Вашем із проханням надати митрополиту Шептицькому почесне звання Праведника народів світу. Звернення підтримав і Президент України.

 

Втім, у спеціальній комісії відмовили та зазначили, що готові повторно розглянути звернення у разі, якщо їм нададуть невідомі досі документи та свідчення, що висвітлюють діяльність Андрея Шептицького під час війни.

  • Герой України Іван Вакарчук помер на 74-му році життя

    Ексміністр освіти і науки, колишній ректор Львівського університету імені Івана Франка Іван Вакарчук помер на 74-му році життя у Львові в суботу, 4 квітня. На прохання родини і зважаючи на карантин похорон Вакарчука відбудеться у сімейному колі. Поховають науковця на Личаківському кладовищі. >>

  • У Львові позбавили пенсіонерів пільгового проїзду

    Міська комісія з надзвичайних ситуацій вирішила скасувати безкоштовний проїзд у громадському транспорті для пенсіонерів Львова з 23 березня. Таке обмеження чиновники ухвалили, щоб спонукати літніх людей сидіти вдома на час карантину. >>

  • «Пласт» іде на схід. Уже в Конотопі

    Те, що ПЛАСТ у Конотопі зароджується саме тут, цілком логічно і зрозуміло. І саме від зусиль педагогічного та батьківського колективів навчального закладу, у першу чергу, залежить чи «приживеться» ПЛАСТ у Конотопі, чи буде заклад тією іскрою, з якої розгориться багаття. >>