Олександрійський патріархат визнав автокефалію ПЦУ

12:52, 08.11.2019
Олександрійський патріархат визнав автокефалію ПЦУ

(Фото: GETTY IMAGES)

Олександрійський патріархат, який займає друге місце у диптиху православних церков світу, офіційно визнав автокефальну Православну церкву України — патріарх Феодор ІІ пом'янув митрополита Київського Епіфанія.
 

Про це повідомляє ВВС News Україна.

 

"Найстаріший після Вселенського патріархату Олександрійський патріархат офіційно визнав автокефальну Православну церкву України — патріарх Феодор ІІ пом'янув митрополита Київського Епіфанія", - йдеться в повідомленні.

 

За інформацією авторитетних грецьких православних видань Orthodoxia та Romfea, патріарх Феодор пом'янув митрополита Епіфанія під час літургії в Каїрі.

 

Цю інформацію також підтверджують джерела ВВС News Україна у Вселенському патріархаті.

 

Олександрійський патріархат став першим серед старих патріархатів православного світу (після Константинополя, який надав томос), який почав євхаристійне (церковне) спілкування з ПЦУ та почав поминати її предстоятеля.

 

Олександрійський патріархат займає друге місце у диптиху православних церков світу.


Визнання Олександрійським патріархатом ПЦУ стане потужним сигналом для всього православного світу, зазначає ВВС. Адже багато інших помісних церков вже заявляли, що будуть визначатись щодо свого ставлення до Православної церкви України після того, як її визнають старі патріархати, такі як Олександрійський.

 

Це визнання відбулось після подібного кроку Грецької православної церкви, яка також розпочала євхаристичне спілкування з автокефальною православною церквою України.

 

Як повідомляла УМ, 15 грудня 2018 року українські церкви об’єдналися в єдину Православну церкву України, її очолив митрополит Епіфаній. 5 січня 2019 року у Стамбулі підписали Томос про автокефалію Української церкви — і 6 січня патріарх Варфоломій передав його митрополиту Київському і всієї України Епіфанію.

 

12 жовтня під час засідання Священного синоду Елладської (Грецької) церкви було визнано самостійність Православної церкви України.

 

Елладська церква внесла у диптих ім‘я предстоятеля Православної церкви України. Таким чином, визнання ПЦУ Грецькою церквою відбулося.

 

Автокефальна православна церква Польщі звернулась до патріарха Константинопольського Варфоломія із заявою про невизнання Православної церкви України.