300 «спартанців»: у Польщі українці вступають до «Українського легіону» - Косіняк-Камиш
До Українського легіону в Польщі хочуть вступити три сотні осіб. >>
Пам'ятний знак на честь воїнів УПА осквернили в Харкові (057.ua)
Невстановлені особи нанесли білу та червону фарби на пам’ятник Українській повстанській армії у харківському парку Молодіжний.
"Повідомлення про подію надійшло до Київського відділу поліції 13 лютого о 14.00. На місце події негайно виїхала слідчо-оперативна група Київського відділу поліції", - зазначають у поліції Харкова.
При цьому встановити особи вандалів правоохоронці наразі не змогли.
Справу розслідують за статею "хуліганство".
Як повідомляє Укрінформ, вночі 20 грудня 2006 року пам'ятний знак - камінь, встановлений з ініціативи Народного руху України в Молодіжному парку Харкова вперше в Україні в 1992 році, був повалений невідомими. Відповідальність за це взяла на себе Євразійська спілка молоді.
У 2008 році міський голова Харкова Михайло Добкін пропонував обміняти пам'ятний камінь, встановлений на честь воїнів УПА, на постамент пам'ятника Леніну в Івано-Франківську, але наприкінці 2009 року погодився залишити пам'ятник на своєму місці "заради збереження політичного спокою в регіоні".
Вночі 26 квітня 2013 року пам'ятний знак на честь воїнів УПА знесли і вивезли невідомі особи.
5 лютого 2014 року невідомі знищили металевий хрест, встановлений активістами на місці пам'ятного знаку.
9 грудня 2014 року невідомі підірвали відновлений меморіальний знак.
20 вересня 2015 року завершився перший етап реконструкції меморіальної плити з чорного граніту на честь воїнів УПА в Молодіжному парку в Харкові, на що витрачено понад 6 тис. грн з коштів, зібраних активістами проукраїнських організацій.
Пам'ятний знак є традиційним місцем проведення патріотичних заходів із нагоди знаменних подій.
До Українського легіону в Польщі хочуть вступити три сотні осіб. >>
Операцію здійснили спеціальні групи ГУР: «Стугна», «Парагон», «Юнгер», РДК, БДК, «Терор». В окремих випадках українські спецпризначенці вступали з ворогом у рукопашний бій >>
Вихід священників московського патріархату з українських приходів часом відбувається в досить драматичний спосіб. >>
Громада села Самійлівка Лозівського району проголосувала за перехід до Православної Церкви України, тому настоятелем місцевого храму Святого Рівноапостольного князя Володимира став Андрій Челомбітько. >>
Професор Єльського університету, всесвітньо відомий історик Тімоті Снайдер вирішив долучитися до адвокаційного забігу «Run for Freedom» на підтримку українських полонених. >>
На другому поверсі столітньої ратуші, яку зараз займає Чортківська міськрада, вже «розібрали радянщину». >>