Велика війна і тварини: прихисток родини зоозахисників з Полтави переповнений
Десять з половиною років тому родина полтавців Ханів уже була трохи більшою за статистичну: тато, мама, четверо дітей, дві німецькі вівчарки й три свійські коти. >>
Петро Блажківський вимагав "данину" у підлеглих, а незгодним влаштовував перевірки (Українська правда)
Карівник Державної автомобільної інспекції у Полтавській області Петро Блажівський засуджений за хабарництво на 7 років із конфіскацією майна. Покарання він не відбуває, бо втік в окупований Росією Крим.
Про це повідомляють "Наші гроші".
Слідство навело у суді чотири епізоди отримання Блажівським хабарів на загальну суму 10 500 доларів.
У 2014-му Петро Блажівський вимагав від підлеглих щомісячно платити йому від 1000 до 4000 доларів «за прихильне ставлення до них під час проходження служби в підрозділах ДАІ та можливість продовжувати працювати на займаних посадах».
Як розповіли свідки, сума хабарів залежала від кількості населення, яке проживає на території обслуговування того чи іншого підрозділу.
Петра Блажівського затримали наприкінці грудня 2014-го у лікарняній палаті, коли він отримав через посередника $1 тис. від одного із своїх підлеглих. Портфель з грошима Блажівський викинув через вікно. Серії та номери виявлених у портфелі доларів співпали з тими, які були видані правоохоронцями для передачі в якості хабара.
До кінця листопада 2015 року Петро Блажівський систематично брав участь у судових засіданнях. Він відмовлявся давати свідчення, заявивши, що оголосить їх наприкінці розгляду справи. Однак потім зник, і у грудні 2015 року був оголошений у державний розшук.
СБУ Полтавщини зазаначає, що петро Блажківський переховується в родичів у Джанкої та Севастополі.
Під час судових засідань проти екс-керівника свідчив колишній начальник Центру надання послуг, пов’язаних з використанням автотранспортних засобів з обслуговування міста Миргорода, Миргородського, Великобагачанського, Шишацького районів Полтавщини.
Свідок розповів, що одразу після призначення Блажівський зібрав усіх начальників МРЕВ, які по одному заходили в його кабінет, а він на папері писав суму, яку необхідно було сплатити за те, щоб залишитися на посаді, а також суму щомісячних хабарів.
Від нього Блажівський зажадав $5 тисяч за збереження посади та по $1,5 тисячі щомісяця, а у разі несплати погрожував перевірками та подальшим звільненням.
За словами свідка, спочатку він грошей не платив, і в результаті зіткнувся з проблемами на роботі, постійними перевірками і погрозами звільнення. Тоді він заплатив $1500, після чого Блажівський на аркуші паперу написав, що він винен ще $5 тисяч за посаду та $6 тисяч за 4-5 місяців роботи. Після сплати грошей перевірки припинились.
Свідок зазначив, що Блажівський відмовлявся брати гривні, вимагаючи саме долари.
За схожою схемою Петро Блажківський діяв і щодо інших підлеглих. Одного з них у лютому 2015 року засудили до умовного терміну за хабарництво.
Суд зазначив, що покази цих свідків підтверджуються слідчими експериментами, протоколами аудіо- та відеоспостереження, записами телефонних розмов тощо.
У колишнього керівника ДАІ Полтавщини суд конфіскував кілька золотих злитків, 38 тисяч доларів, 6870 євро, майже 959 тисяч гривень, які були вилучені під час обшуку квартири Блажівського.
Вирок ще не набув чинності, оскільки ще не спливли терміни апеляційного оскарження.
Видання "Наші гроші" відзначає, що двоє братів Петра Блажівського також працювали у системі ДАІ. Так, Мар’ян Блажівський свого часу очолював УДАІ Дніпропетровської області, а Іван Блажівський обіймав посаду начальника ДАІ Севастополя.
Десять з половиною років тому родина полтавців Ханів уже була трохи більшою за статистичну: тато, мама, четверо дітей, дві німецькі вівчарки й три свійські коти. >>
За одну добу поліцейські ліквідували майже півсотні схем незаконного перетину кордону чоловіками призовного віку у 22 регіонах країни. Серед виявлених оборудок — переправлення поза межами пунктів пропуску, підробка документів про стан здоровʼя, фіктивні внесення в інформаційну систему «Шлях» та інші >>
Не так давно на вебсайті офіційного інтернет-представництва президента України з’явилася електронна петиція про присвоєння почесного звання Героя України 24-річному кулеметнику 95-ї окремої десантно-штурмової бригади ЗСУ Віктору Медянику з позивним «Мед» (посмертно) >>
За 2024 рік російські війська завдали по Києву майже 200 повітряних ударів із застосуванням 1,6 тис. засобів ураження різного типу. >>
Військовим 114-ї окремої бригади ТРО громада Київщини передала 7 нових дизельних повнопривідних пікапів Toyota Hilux та додаткове обладнання. >>
Сотні печей, груб, плит, камінів збудувала за пів століття єдина на Полтавщині жінка-пічник Ганна Грабовська. Через дорожнечу на газ та постійні відключення світла, викликані атаками ворога на енергогенеруючі об’єкти України, населення прагне мати альтернативні джерела тепла. >>