Ігор Грициняк: «Без сакрального місця ви душі не відновите»
Вихід священників московського патріархату з українських приходів часом відбувається в досить драматичний спосіб. >>
Пам’ятник Брежнєву в Кам’янському мають зрести у рамках закону про декомунізацію (із соцмереж)
Житель міста Кам’янське на Дніпропетровщині звернувся до місцевої влади із закликом виконати вимоги закону про декомунізацію та знести у місті пам’ятник генсеку компартії СРСР та уродженцю міста Леоніду Брежнєву.
Відповідну петицію опублікував Костянтин Кісіль на сайті кам’янської міської ради. Наразі петиція зібрала 7 підписів із 250 необхідних, на збір інших голосів залишається 85 днів.
"Прошу Вас знову (втретє) ще раз переглянути питання, щодо демонтажу у мiстi Кам'янське пам'ятника-погруддя радянському полiтичному дiячевi Леонiду Iллiчу Брежнєву", - зазначено в петиції.
Автор вказує, що зазначений пам'ятник не було внесено до Всеукраïнського реєстру нерухомих пам'яток iсторiï, тому цей пам'ятник пiдпадає пiд закон декомунiзацiï, а значить - пiдлягає демонтажу.
"Вiдмова демонтажу зазначеного пам'ятника - це пряме порушення чинного закону Украïни про "Засудження комунiстичного та нацiонал-соцiалiстичного (нацистського) тоталiтарних режимiв в Украïнi та заборону пропаганди ïхньоï символiки", - нагадує автор звернення.
Він зазначає, що у Кам'янському мiсцева влада та депутати хочуть оголосити територією музею частину скверу з пам'ятником Леоніду Брежнєву, який матиме назву "Мiфи та реалiї радянської епохи", щоб уникнути демонтажу цього об'єкта.
"Л. I. Брежнєв є нашим земляком, вихiдцем iз нашого мiста, але це не виправдовує його дiяння як полiтичного дiяча, бо саме через цю людину Украïна зазнала скрутних часiв рокiв "застою", - пише Костянтин Кісіль.
"Ми не пропонуємо знищувати погруддя Л. Брежнєва, а просимо прибрати його з постамента, а саму бронзову скульптуру, пiсля демонтажу з постамента, можна перенести в музей, але в музей в будiвлю, геть подалi з площi та скверу". - продовжує він.
Варто відзначити, що інформація про те, що влада міста, яке на той час іще носило назву Дніпродзержинськ, ще у липня 2015 року заявляли про плани з демонтажу пам’ятника Брежнєву, але досі не виконала цих обіцянок.
Вихід священників московського патріархату з українських приходів часом відбувається в досить драматичний спосіб. >>
Професор Єльського університету, всесвітньо відомий історик Тімоті Снайдер вирішив долучитися до адвокаційного забігу «Run for Freedom» на підтримку українських полонених. >>
На другому поверсі столітньої ратуші, яку зараз займає Чортківська міськрада, вже «розібрали радянщину». >>
«Якщо інтелігенцію, священників і селян вдасться ліквідувати, Україна загине так само, наче було б убито всіх без винятку українців», — казав Рафаель Лемкін, видатний юрист двадцятого століття. >>
Усі пам’ятають, як після перемоги на останніх парламентських виборах партія «Слуга народу» з широким розмахом організувала виїзд свого депутатського корпусу в Трускавець, аби ознайомити в абсолютній більшості необізнаних обранців з азами державного управління. >>
Через міст, що розташований на мальовничій південній околиці села Каплинці Пирятинської територіальної громади нині Лубенського району, колись пролягав головний шлях сполучення з містом Пирятин. >>