Незадовго до розстрілу Портнов зустрічався з Татаровим, Сухачовим і «вищими» політиками – розслідування ЗМІ

12:11, 29.05.2025
Незадовго до розстрілу Портнов зустрічався з Татаровим, Сухачовим і «вищими» політиками – розслідування ЗМІ

Одіозниому Андрію Портнову був 51 рік.

Куратор судів та наближений до експрезидента-втікача юрист Андрій Портнов за кілька днів до вбивства у Мадриді, побував в Україні, де зустрічався з заступником керівника Офісу президента Олегом Татаровим і директором ДБР Олексієм Сухачовим.

 

Як інформує УМ, про сказано в розслідуванні журналістів "Української правди" в статті "Без суду і слідства". Чим Андрій Портнов займався напередодні вбивства?

 

Інформацію про перебування Портнова Україні 17-18 травня підтвердили УП чотири незалежних джерела.

 

За словами співрозмовників видання, тіньовий куратор судів у ці дні мав зустрічі з топ-посадовцями.

 

"Під час цього візиту Портнов зустрічався з топовими посадовцями, відповідальними за роботу правоохоронних органів, зокрема із заступником керівника Офісу президента Олегом Татаровим і директором ДБР Олексієм Сухачовим", - сказано, зокрема, в статті.

 

Водночас усі співрозмовники видання заявили, що не знають, які теми обговорювали на цих зустрічах.

 

У свою чергу видання «Цензор.НЕТ» з посиланням на власні джерела 28 травня повідомило, що ексзаступник голови адміністрації президента Віктора Януковича, юрист Андрій Портнов за кілька днів до вбивства у Мадриді був в Україні й бачився з президентом Володимиром Зеленським, головою Офісу президента Андрієм Єрмаком та його заступником Олегом Татаровим.

 

Видання пише, що Портнов був в Україні 17–19 травня і тоді зустрівся з Зеленським, Єрмаком і Татаровим.

 

Окрім того, як повідомляє «Цензор.НЕТ», Портнова випустили з України без довідки від ТЦК про наявність законних підстав для виїзду за кордон.

 

Портнов був заступником голови адміністрації президента за правління Віктора Януковича у 2010-2014 роках. Він заперечував злочини, вчинені бійцями спецназу проти учасників Революції гідності взимку 2013-2014 років, та втік з України. Він повернувся 2019 року напередодні інавгурації новообраного президента Володимира Зеленського. Портнова також вважали впливовим "тіньовим" куратором українських судів.

 

У 2018 році щодо Портнова відкривали кримінальне провадження за статтею "державна зрада". Однак у 2019 році Портнов у своєму Telegram-каналі заявив, що СБУ закрила кримінальну справу проти нього за звинуваченням у державній зраді, він також опублікував відповідні документи.

 

У 2019 році журналісти-розслідувачі оприлюднили плівки записів розмов із кабінету сумновідомого судді Павла Вовка. З розмов на плівках журналісти реконструювали, що Портнов спільно з Вовком та тодішнім главою Офісу президента Андрієм Богданом незаконно вплинули на звільнення голови Конституційного Суду Станіслава Шевчука.

 

У квітні 2020 року на початку каденції Ірини Венедіктової на посаді генерального прокурора Портнов шантажував її, що він має компромат про її протизаконну діяльність.

 

Того ж 2020 року на той час тимчасово виконуючий обов’язки директора Державного бюро розслідувань Олександр Соколов визнав, що в правоохоронних органах є "групи впливу", які розповідали таємницю слідства та важливі деталі розслідувань колишнім чиновникам, зокрема Портнову.

 

У грудні 2021 року стало відомо, що уряд США застосував санкції проти колишнього заступника голови Адміністрації президента часів Віктора Януковича Андрія Портнова та його благодійного фонду.

 

Портнову був 51 рік.

 

Як повідомляла УМ, Портнова застрелили вранці 21 травня біля американської школи в іспанському Мадриді.