Український тризуб у Ватикані. Чи звернув на нього увагу Трамп, фото
У Соборі Святого Петра у Ватикані, у вівтарі Святого Еразма по обидва боки розміщені мозаїки київських князя і княгині — Святих Володимира та Ольги. >>
Українці разом з іншими мігрантами можуть зіткнутися з загрозою депортації. (Фото: Фейсбук Vofka Solovéy)
Тимчасового правового статусу адміністрація президента США Дональда Трампа може позбавити приблизно 240 тисяч українців, які тікали від російсько-української війни.
Як інформує УМ, про це повідомила агенція Reuters з посиланням на високопосадового чиновника адміністрації Трампа і три джерела.
Такі зміни на українців у США можуть чекати вже у квітні.
Як повідомляють джерела, українці, ймовірно, втратять свій статус разом з іншими мігрантами, що мали право в'їзду за тимчасовими гуманітарними програмами, які ініціювала адміністрація Джо Байдена.
Загалом це може змінити становище 1,8 мільйона біженців у США.
Своє рішення адміністрація Трампа могла прийняти ще до погіршення американсько-українських взаємин після сварки президентів США та України в Овальному кабінеті.
Білий дім та українське консульство офіційно ще не коментували це рішення.
"Усі в шоці, ми зробили запит до міграційної служби про деталі", - розповіло BBC джерело в посольстві США про перспективи для українців.
Своїм указом "Захист наших кордонів" від 20 січня Дональд Трамп закликав міністерство національної безпеки США припинити всі програми для мігрантів, які були частиною політики Байдена зі стримування нелегальної імміграції та надання гуманітарної допомоги.
Зупинка цих програм була однією з передвиборчих обіцянок Трампа.
Крім 240 тисяч українців, що тікали від війни, зміни можуть вплинути на статус 530 тисяч кубинців, гаїтян, нікарагуанців і венесуельців, а також 70 тисяч афганців, які тікали з Афганістану після захоплення влади талібами.
Як наслідок, біженці без тимчасового правового статусу, зокрема українці, можуть стикнутися з процедурою прискореної депортації, повідомляє Reuters.
Раніше BBC Україна писала, що в США призупинили програму допомоги для українців Uniting for Ukraine (U4U), які тікають від війни.
Цю програму американський уряд започаткував ще в квітні 2022 року. Як наслідок, українці мали право прибути до США і легально проживати у країні протягом двох років.
Для цього охочим мали знайти в країні спонсора. Той повинен надіслати запрошення і заявити, що він забезпечуватиме українців і надаватиме їм житло на весь термін дії програми.
Якщо призупинка програми для українців Uniting for Ukraine передбачала неможливість подати нові заявки, поки не розглянуть усі попередні, то відмова у правовому статусі для деяких українців може означати депортацію зі США.
Як повідомляла УМ, Торгові війни: Трамп увів мита на товари з Мексики, Канади та Китаю.
У Соборі Святого Петра у Ватикані, у вівтарі Святого Еразма по обидва боки розміщені мозаїки київських князя і княгині — Святих Володимира та Ольги. >>
Великдень, як і 100 днів президентства Трампа, промайнули, а реального прогресу на горизонті так і не видно. >>
Трохи передісторії. Чому ця стаття має таку назву? >>
Американський телеканал Fox News20 квітня під час прямої трансляції Великоднього богослужіння Православної Церкви України, що проходило в Києві, помилково вказав українську столицю як російське місто. >>
Із Великоднем українців привітав президент України Володимир Зеленський. >>
США готові відмовитись від зусиль досягти миру в Україні, якщо побачаться, що це недосяжна мета заявив Держсекретар США Марко Рубіо кільком журналістам біля трапу свого літака в паризькому аеропорту Ле Бурже. >>