Одіозний Татаров працевлаштував земляків у правоохоронних органах - Схеми

11:23, 07.12.2024
Одіозний Татаров працевлаштував земляків у правоохоронних органах - Схеми

Близько півтора десятка впливових правоохоронців мають спільні з Татаровим родинні, кар’єрні або наукові зв’язки. (Фото: «Схеми» (проєкт Радіо Свобода))

Понад  десяток посадовців у правоохоронній системі України пов’язані з заступником голови Офісу президента Олегом Татаровим. Усі вони походять із містечка Новоукраїнка на Кіровоградщині, де виріс Татаров, і мають спільний із ним кар’єрний, науковий чи особистий шлях. Деякі з них є його давніми знайомими, науковими колегами або родичами.

 

Як інформує УМ, про це йдеться у журналістському розслідуванні програми «Схеми» (проєкт Радіо Свобода)

 

Журналісти зʼясували, що на впливовій посаді в головному слідчому управлінні Нацполу працює брат Олега Татарова – Андрій Мельниченко. Він – начальник управління розслідування злочинів, виявлених департаментом стратегічних розслідувань і департаментом кіберполіції.

 

Дисертацію кандидата наук Мельниченко писав у Нацакадемії внутрішніх справ під науковим керівництвом свого брата – Олега Татарова, а його опонентом був ще один їхній земляк із Новоукраїнського району – Артем Шевчишен.

 

Артем Шевчишен теж працює в ГСУ Нацполу на керівній посаді – заступником керівника Головного слідчого управління, тобто заступником Максима Цуцкірідзе. Шевчишен і Мельниченко (молодший брат Татарова) товаришують із часів навчання в академії внутрішніх справ, про що свідчать їхні спільні фото того періоду, опубліковані в соцмережах.

 

У телефонному застосунку Getcontact номер Шевчишена має такі теги: «задача Цуцкірідзе» і «від Татарова».

 

Із Новоукраїнки також брати Ігор і Віктор Лугові. Віктор Луговий нині очолює слідство Нацполіції всієї Київської області. Ігор Луговий – радник очільника департаменту забезпечення роботи голови Нацполіції України.

 

Серед інших встановлених фігур – представники Державного бюро розслідувань, Міністерства внутрішніх справ та інших правоохоронних органів. Наприклад, Артем Спусканюк та Вадим Загамула, які працюють у ДБР, також мають зв’язки з Татаровим.

 

Журналісти звернулися до згаданих посадовців із запитаннями щодо їхніх стосунків із Татаровим та впливу на їхню кар’єру. Усі відповіли, що не підтримують зв’язків із заступником голови ОП і обійняли свої посади через конкурси. Сам Татаров коментарів не надав.

 

Виконавчий директор Transparency International Україна Андрій Боровик наголосив, що наявність зв’язків між політичними діячами і правоохоронними структурами може створювати ризик конфлікту інтересів.

 

«У нас так склалося, що більшість рішень все одно приймається в Офісі президента. Пан Татаров у минулому теж працював в правоохоронних органах, тому зрозуміло, що знайомих у нього там багато. На мою думку, ці правоохоронні органи самі мали б бути зацікавлені в тому, щоб було мінімум впливу не тільки від пана Татарова, а й від будь-якого іншого чиновника, якщо вони хочуть довіри від людей і кажуть: «Ми незалежні», – сказав Андрій Боровик, виконавчий директор Transparency International Україна.

 

«Суспільний інтерес до Олега Татарова та його оточення спричинений не лише нинішнім непересічно впливовим статусом у системі управління державою, але і його біографією. Татаров працював у владі президента Віктора Януковича. Саме він під час Революції Гідності від імені МВС публічно виправдовував силові дії «беркутівців» і заявляв, що загиблі мітингарі могли бути вбиті самими протестувальниками. Після революції він продовжив співпрацю з проросійськими діячами. Вже як адвокат приватної практики, захищав Андрія Портнова і Вадима Новинського», – йдеться в матеріалі журналістів.

 

Нагадаємо, заступник керівника ОП Татаров назвав інформацію «Схем» про його поїздки до Росії «фейком».

 

Як повідомляла УМ, Татаров і Малюк вбивали чеченців у Києві – Зеленський.