Зеленський підтвердив запит України щодо американських «Tomahawk»

16:15, 30.10.2024
Зеленський підтвердив запит України щодо американських «Tomahawk»

Зеленський під час зустрічі з представникам провідних ЗМІ країн Північної Європи, (Фото: скриншот з відео)

Україна просила забезпечити її далекобійним озброєнням, зокрема, далекобійними крилатими ракетами Tomahawk, але це була конфіденційна інформація між Україною і Білим домом, прописана в Плані перемоги.

 

Цю інформацію був вимушений підтвердити Президент Володимир Зеленський.

 

Як інформує УМ, про це 30 жовтня повідомив Зеленський в інтерв’ю представникам провідних ЗМІ країн Північної Європи, виклавши запис у Фейсбуці.

 

"Коли ми порушували тему, наприклад, про далекобійну зброю. Про дозвіл для України використовувати її по військових цілях на території Росії деякі країни вирішили, що це перетин червоних ліній...

 

Ще до повномасштабної війни були превентивні речі від багатьох лідерів світу, від багатьох сильних економік, від багатьох сильних країн…

 

Коли я попросив їх (партнерів - ред.) у Плані перемоги дати мені пакет далекобійного озброєння, і ми його застосуємо лише в тому випадку, якщо Росія не зупинить війну, і продовжить ескалацію. Я сказав, що це превентивний метод.

 

Мені відповіли, що це ескалація. Коли багато країн почали підтримувати План перемоги – вони сказали, що Україна хоче чи хотіла отримати багато ракет, таких як "Томагавки" і так далі. Але це була конфіденційна інформація між Україною і Білим домом. Як розуміти ці повідомлення? Отже, це означає, що між партнерами немає нічого конфіденційного", - сказав, Зеленський.

 

За словами президента, північнокорейські солдати – це і є ескалація з боку Росії. І Україна не має змоги зупинити, зокрема, північнокорейських солдатів, поки вони на території Росії.

 

Він заявив, що це чомусь риторичне питання, що будуть робити партнери і США, коли 100 тисяч солдатів із Північної Кореї вирішать напасти на Україну під керівництвом РФ. Він поскаржився, що у цьому питанні світові лідери і партнери України не приймають жодних рішучих дій.

 

Нагадаємо, що американські журналісти довідались, що у рамках непублічних деталей "плану перемоги" президент України Володимир Зеленський нібито просив Вашингтон про надання далекобійних крилатих ракет Tomahawk ("Томагавк").

 

Минулого тижня радник президента США з нацбезпеки Джейк Салліван заявив, що позиція Білого дому щодо дозволу Україні на далекобійні удари вглиб рф не змінилась, проте переговори тривають.

 

Правитель росії володимир путін заявив, що вважатиме такий дозвіл з боку західних союзників України прямою участю країн НАТО у війні, та що росія працює над різними способами реагування.

 

Як повідомляла УМ, Гутерріш «доїздився»: Зеленський відмовив генсеку ООН у візиті до України.