Президентка Грузії Зурабішвілі ветувала закон про «іноагентів»

17:48, 18.05.2024
Президентка Грузії Зурабішвілі ветувала закон про «іноагентів»

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі. (Фото AFP)

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі наклала вето на скандальний закон про «іноземних агентів», який був ухвалений парламентом, попри протести активістів.

 

Як інформує Україна молода, про це пані Зурабішвілі заявила під час брифінгу, передає грузинська служба «Радіо Свободи» в суботу.

 

На її думку, даний закон є «російським» за «суттю і духом», що суперечить «грузинській конституції та всім європейським стандартам».

 

«Це є перешкодою на нашому європейському шляху. Це вето є цілком законним і сьогодні буде передано до парламенту. Цей закон не підлягає жодним змінам чи вдосконаленням. Отже, є дуже просте вето — цей закон має бути скасований», — пояснила глава держави.

 

Тепер документ повернеться на розгляд парламенту. А втім, для подолання вето достатньо підтримки 76 депутатів, а у парламентської більшості є навіть більше — 83 голоси.

 

Як повідомляла «УМ», 14 травня парламент Грузії у третьому читанні остаточно затвердив закон «Про прозорість іноземного впливу». Він передбачає, що неурядові та медійні організації, які мають понад 20% доходів з-за кордону, організаціями, що виконують інтереси іноземної держави повинні бути зареєстрованим у спеціальному реєстрі та щороку заповнювати фінансову декларацію.

 

У країні постійно тривають багатотисячні акції проти ухвалення цього документа. Критики законопроєкту вважають його аналогом російського, яким кремль придушує свободу слова у своїй країні. Партія влади Грузії переконує, що нічого спільного в них немає.