Зеленський представив у Раді План стійкості
У Верховній Раді, 19 листопада, Президент Володимир Зеленський представив внутрішній План стійкості України, який складається з десяти пунктів. >>
толтенберг і Зеленський під час пресконференції на Банковій. (Фото Офісу президента/nato.int)
Генсек НАТО Єнс Столтенберг вже втретє прибув із неанонсованим візитом до України.
Під час зустрічі зі президентом Зеленським він обговорив ситуацію на фронті, підготовку до саміту НАТО й реальні кроки України до членства в Альянсі.
Як інформує Україна молода, про це повідомляється на сайтах НАТО, а також Офісу президента в понеділок.
Зокрема, сторони говорили про шляхи відбиття російської агресії, подальшу взаємодію України з НАТО й реальне об’єднання сил.
Глава держави зазначив, що зараз російська армія намагається скористатися ситуацією, коли Україна очікує постачання від партнерів, передусім від США.
«Саме тому оперативність у постачанні буквально означає стабілізацію фронту. Артилерія 155-го калібру, далекобійна зброя та протиповітряна оборона, передусім системи «Петріот». Це те, що є в партнерів, і те, що має зараз працювати тут, в Україні, для знищення російських терористичних амбіцій.
Російська армія готується до подальших наступальних дій. І разом із союзниками ми повинні зірвати російський наступ», – заявив Зеленський під час спільної зі Столтенбергом пресконференції під відкритим небом на Банковій.
Також ішлося про підготовку до саміту НАТО, який відбудеться у Вашингтоні в липні.
«Він може стати моментом сили для Альянсу або – ні. Саме там вирішиться, чи буде у ворога Альянсу можливість накладати вето на посилення НАТО. І це вирішується саме в питанні щодо України. Україна заслуговує на запрошення до НАТО. І нашою силою, і нашим захистом спільних цінностей, і нашим значенням для майбутнього всієї Євроатлантики», – наголосив президент.
За його словами, Україна схвалює ідею генсека НАТО про створення спецфонду Альянсу обсягом 100 млрд євро для підтримки української оборони, але зацікавлена у деталях функціонування такого фонду.
Зеленський подякував усім лідерам, абсолютній більшості країн НАТО, які підтримують Україну щодо майбутнього членства в Альянсі.
Зі свого боку Єнс Столтенберг зазначив, що країни – члени НАТО посилюють власне оборонне виробництво та працюють над спільним виробництвом з Україною.
«Україна стане членом НАТО. Робота, яку ми зараз здійснюємо, ставить вас на незворотний шлях до членства в Альянсі. Коли настане відповідний момент, Україна зможе стати членом НАТО негайно. З нетерпінням чекаю на той день, коли український прапор замайорить біля штаб-квартири НАТО», – запевнив Генеральний секретар Альянсу.
У Верховній Раді, 19 листопада, Президент Володимир Зеленський представив внутрішній План стійкості України, який складається з десяти пунктів. >>
Чинний президент США Джо Байден вперше дозволив українським військовим використати далекобійні ракети ATACMS для удару по території росії. >>
Фронт тріщить, кришиться, прогризається інтенсивними бойовими атаками, штурмами росіян. >>
Указ про звільнення Андрія Костіна з посади генпрокурора 31 жовтня підписав Президент України Володимир Зеленський. >>
Україна просила забезпечити її далекобійним озброєнням, зокрема, далекобійними крилатими ракетами Tomahawk, але це була конфіденційна інформація між Україною і Білим домом >>
Радісні обійми та потиски руки путіну, якому Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт, Генсеком ООН Антоніу Гутеррешем у Казані на саміті БРІКС викликав обурення у здорової частини світу. >>