Тримай кордони української мови: чи скаже Зеленський, що був частиною «русского міра»
У книжці «30 років Незалежності: мовні акти, які змінюють Україну», що вийшла напередодні широкомасштабного вторгнення, 7 розділів. >>
США вже відправляють до України перші партії зброї. (defense.gov)
Головним пріоритетом на засіданні Контактної групи з оборони України формату «Рамштайн», яке розпочалося 26 квітня, буде посилення української протиповітряної оборони.
Як інформує Україна молода, про це заявив міністр оборони США Ллойд Остін відкриваючи зустріч, яка проходить дистанційно, передає сайт Пентагону.
Також перед учасниками зустрічі «Рамштайн», яка цього дня позначає другу річницю існування формату, виступив у режимі онлайн президент України Володимир Зеленський.
Спочатку Ллойд Остін нагадав міністрам оборони інших країн, що останнім часом росія активізувала повітряні удари по території України.
«Сьогодні ми приділимо особливу увагу посиленню української ППО. Україна критично потребує більше систем ППО, і терміново потребує більше ракет-перехоплювачів. Це буде великим пріоритетом для нас сьогодні», – наголосив глава Пентагону.
Також, за його словами, пріоритетним питанням будуть артилерія і бронетехніка.
У свою чергу, Зеленський акцентував, що життєво важливими пріоритетами для успіху України є далекобійна зброя, ППО та артилерія.
І додав, що подальший розвиток подій на фронті залежить від того, наскільки швидко діятимуть Україна і союзники та чи будуть виконуватися домовленості.
«Хоча за ті пів року, поки ми чекали на рішення про американську допомогу, російська армія зуміла перехопити ініціативу на полі бою, ми все ще можемо не тільки стабілізувати фронт, але й просуватися, досягаючи цілей України у війні», – заявив глава держави.
Першим пріоритетом він назвав далекобійну зброю, щоби "жоден куток окупованої території не був безпечним місцем для окупанта". І подякував союзникам за вже ухвалені рішення про ракети, які "вже працюють на фронті" – Storm Shadow, SCALP і ATACMS.
Другим пріоритетом президент назвав ППО: «Цього року російські літаки застосували проти України вже понад 9000 керованих авіабомб. Нам потрібні спроможності, щоб збивати їхні бойові літаки, щоб вони не наближалися до наших позицій і кордону. Це можливо.
Так само, як можливо захистити українські міста від російських ракет. Нам терміново потрібні системи Patriot і ракети до них. У вас є ці системи, і вони справді можуть змінити ситуацію на краще. Як і прискорення надання F-16».
Третім пріоритетом Зеленський назвав артилерію і снаряди, наголосивши, що зараз дисбаланс українських і російських сил в артилерії складає 1:10, і така ситуація заохочує Росію думати про контрнаступ.
Четвертим пріоритетом є виробництво зброї, як у країнах-партнерах, так і у спільних проєктах.
«Зараз в Україні ми маємо потенціал для виробництва, зокрема, дронів, який суттєво перевищує наші фінансові спроможності. Така ж ситуація з системами радіоелектронної боротьби… Потрібно заповнити наші оборонні потужності реальними замовленнями», - заявив Верховний Головнокомандувач.
Нагадаємо, до Контактної групи з оборони України залучені близько 50 країн, свою неофіційну назву – формат "Рамштайн" – вона отримала від однойменної авіабази у Німеччині, де проходило перше засідання.
У книжці «30 років Незалежності: мовні акти, які змінюють Україну», що вийшла напередодні широкомасштабного вторгнення, 7 розділів. >>
Нинішній політичний рік закінчується тим, що почали окреслюватися партійні проєкти: оновлюватимуться, переформатовуватимуться чинні та створюватимуться нові. >>
Нації (народи), які отримали мирно або здобули в національно-визвольній боротьбі (війні) свою незалежність, створювали власні збройні сили (армію) для захисту суверенітету і територіальної цілісності держави. >>
Замість стабілізації оборони Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський почав наступ на команду DeepState. >>
Дональд Трамп заявив, що чекає на зустріч із правителем рф володимиром путіним, щоб закінчити війну в Україні. >>
Книгу «Моя війна» — першу в трилогії опублікував колишній головнокомандувач Збройних сил України, а нині посол у Великій Британії Валерій Залужний. >>