ЗСУ відреагували на «почесне» 20-те місце в рейтингу найсильніших армій світу
В оновленому рейтингу найсильніших армій світу Сили оборони України посіли лише 20-ту сходинку. >>
Киргизстан вирішив відмовитися від символіки раболіпства на державному прапорі
Киргизстан перебуває у процесі зміни дизайну свого національного прапора після того, як парламент країни проголосував за цю ініціативу. Зазначено, що центральний елемент поточного дизайну асоціюється із соняшником, який в місцевій культурі вважається символом безхребетності та раболіпства.
Як інформує Україна молода, про це повідомляє Reuters.
Президент Садир Жапаров також висловив свою підтримку цьому рішенню. Це рішення є кроком до визнання і врахування національних цінностей та культурних особливостей, сприяючи формуванню нового образу держави.
Прапор Киргизстану затвердили у 1992 році після здобуття державою незалежності від Радянського Союзу. На ньому зображено жовте сонце з 40 променями на червоному тлі. Воно водночас символізує вершину традиційного киргизького намету-юрти.
Однак хвилясті промені привернули увагу деяких депутатів у вересні. Високопосадовці помітили, що вони більше схожі на пелюстки соняшника. Ця рослина має особливе значення в киргизькій культурі — вона символізує зрадливу та рабську людину.
Такі ідеї можуть розглядатися як особливо шкідливі в країні, чия відносно невелика економіка значною мірою залежить від її більших партнерів. Понад мільйон киргизів із менш ніж семимільйонного населення працюють за кордоном.
«У нашому суспільстві поширена думка, що наш прапор схожий на соняшник, і це одна з причин, чому країна не може встати з колін», — сказав президент Жапаров минулого місяця, коментуючи ініціативу.
Закон, ухвалений парламентом Киргизстану, змінює дизайн прапора, щоб зробити сонячні промені прямими. Очікується, що саме так і виглядатиме майбутній національний стяг.
Як повідомляла УМ, Президент Азербайджану Ільхам Алієв офіційно підняв державний прапор своєї країни у містах, які десятиліттями були під контролем так званої "Нагірно-Карабаської Республіки (Арцах)", яка перестане існувати з наступного року.
В оновленому рейтингу найсильніших армій світу Сили оборони України посіли лише 20-ту сходинку. >>
У Сирії, після успішного наступу опозиційних сил і швидкого захоплення ними влади, тамтешній диктатор Асад з родиною втік до росії. >>
Третій тиждень протестів у Грузії. Перший осінній раунд протистояння почався в жовтні з недовіри до результатів виборів. >>
Президент Зеленський підписав закон про зміни до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України у зв'язку з ратифікацією Римського статуту Міжнародного кримінального суду. >>
Велика прощальна гастроль американського лідера Джо Байдена, який зберіг Україну і залишається відданим її майбутньому, включає низку задач. >>
Президент нагадав про теракт в Оленівці, масові вбивства жителів Маріуполя та Бучі, знущання з українців у Ягідному. >>