Зе-стратегія воєнних помилок: ризики і загрози, з якими Україна почала 2025 рік
З чим, окрім інавгурації президента США Дональда Трампа, почали ми новий рік? >>
Через війну в Ізраїлі Україна стала отримувати менше снарядів (facebook.com/GeneralStaff.ua)
Президент Володимир Зеленський висловив обурення тим, що акцент на конфлікт між Ізраїлем і ХАМАСом відвертає увагу від постачання артилерійських снарядів до Києва.
Це впливає на військові зусилля України, змушуючи її сповільнювати темпи укладення угод та підготовку важливого обладнання.
Як інформує Україна молода, про це цитує Bloomberg.
За словами глави держави, комбатанти на Близькому Сході потребують 155-міліметрових снарядів, які є ключовим компонентом поставок зброї, необхідної Україні для відсічі російському вторгненню. Раптовий попит виник у чутливий момент, коли Європейський Союз сигналізує, що навряд чи виконає обіцянку поставити Києву мільйон артилерійських снарядів до березня.
«Наші запаси скоротилися. Це життя, і це – нормально, оскільки всі борються за виживання, і ми також повинні захищати себе. Зараз я зосереджений на отриманні допомоги від Заходу. Їхній фокус зміщується через Близький Схід та інші причини. Без підтримки ми будемо рухатися назад», - йдеться у повідомленні.
Видання зазначає, що початок конфлікту на Близькому Сході поставив під сумнів здатність союзників залишатися зосередженими на підтримці України, де багатомісячний контрнаступ не приніс значного прогресу у поверненні окупованої території.
Зеленський провів тиждень, запевняючи союзників, що його військові готуються до боротьби взимку. Цього тижня делегація з Києва відвідала Вашингтон, де законодавці Палати представників ухвалили законопроєкт про фінансування, який не включає допомогу Україні, незважаючи на опір республіканських законодавців.
Влада США сигналізувала, що поставки зриваються, посилаючись на затримки з фінансуванням. Цього місяця Пентагон заявив, що зменшення фінансування означає обмеження потоків військової допомоги Києву. Адміністрація президента Джо Байдена закликала Конгрес вийти з глухого кута і схвалити запит на виділення Україні 61,4 млрд доларів.
Як повідомляла УМ, законопроєкт про короткострокове державне фінансування для уникнення припинення роботи уряду, що не містить фінансування підтримки ні України, ні Ізраїлю підписав Президент США Джо Байден.
З чим, окрім інавгурації президента США Дональда Трампа, почали ми новий рік? >>
Майк Волтц, який стане радником новообраного президента США Дональда Трампа одразу після інавгурації, озвучив три «ключові частини» плану Білого дому щодо припинення війни росії проти України. >>
У неділю, 19 січня, президент Володимир Зеленський підписав указ, який надає силу рішенню РНБО про санкції щодо пропагандистів, які працюють на Росію, а також позбавив державних нагород низку проросійських діячів. >>
Минулого тижня відбулося 25-те засідання Контактної групи з оборони України. >>
Історія — жорна. Величезні, кам’яні. Час у них стирається і сиплеться вже іншим матеріалом. >>
Президент США Джо Байден виступив із прощальною зовнішньополітичною промовою, де підсумував свою роботу за чотири роки на президентській посаді, зокрема йшлося й про Україну. >>