У Раді шукають механізми відкликання Шуфрича з посади голови комітету

17:09, 16.09.2023
У Раді шукають механізми відкликання Шуфрича з посади голови комітету

У Шуфрича заберуть посаду у ВР, навіть якщо він не захоче звільнятися (Фото з відкритих джерел)

Верховна Рада працює над процедурою відкликання Нестора Шуфрича з посади голови комітету з питань свободи слова.

 

Як інформує Україна молода, про це перший заступник Голови ВР Олександр Корнієнко заявив у коментарі Укрінформу.

 

"У нас є кілька проєктів постанов щодо відкликання Шуфрича з посади голови комітету ВР з питань свободи слова. Треба визначити, яка з них більше відповідає регламенту. Якщо не відповідає жодна, створити нову. Звичайно, було би ідеально, щоб він сам написав заяву на складання повноважень, бо він технічно найближчі 60 днів, напевно, не зможе бути якісним головою комітету... Якщо він це не зробить, ми знайдемо механізми, як це зробити в залі", – зазначив Корнієнко.

 

Водночас під час виступу на панельній дискусії у межах заходу для медійників "Редколегія. Саміт" він висловив сподівання, що парламент зможе відкликати Шуфрича з посади голови комітету впродовж наступного тижня. 
 

Як повідомляла УМ, Служба безпеки України в п'ятницю, 15 вересня, прийшла з обшуками до народного депутата Нестора Шуфрича, обраного від забороненої нині проросійської партії ОПЗЖ.

 

Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід голові комітету Верховної Ради з питань свободи і слова Нестору Шуфричу, якому повідомили про підозру у державній зраді, - тримання під вартою до 13 листопада включно.

 

Нестор Шуфрич – проросійський політик, народний депутат Верховної Ради 3-го, 4-го, 6-го, 7-го, 8-го та 9-го скликання. У 9-му скликанні – член забороненої політичної партії "Опозиційна платформа – За життя". Шуфрич заперечував російську агресію на сході та називав війну в Україні "громадянською".