Кличко попереджає про рух України до авторитаризму
На його думку, Україна може перестати відрізнятися від росії, де "все залежить від примхи однієї людини". >>
Дружина прем'єра Вірменії Анна Акопян та міністр освіти і науки України Оксен Лісовий. (Фото Міністерства освіти і науки)
МЗС рф викликало посла Вірменії Вагаршака Арутюняна на "жорстку розмову" через нібито недружні кроки Єревана щодо Москви.
Як інформує Україна молода, про це йдеться у заяві МЗС рф, передає вірменська служба Радіо Свобода у суботу.
Зокрема, московські дипломати «помітили у Вірменії вагання щодо подальшої участі в Організації договору колективної безпеки (ОДКБ) та двосторонніх договорах з росією, а також життєздатності домовленостей за участі росії для нормалізації відносин з Азербайджаном».
"На цьому тлі керівництво Вірменії останніми днями вдалося до серії недружніх кроків, включно із запуском процесу ратифікації Римського статуту Міжнародного кримінального суду, поїздку до Києва дружини прем’єр-міністра Анни Акопян з передачею гумдопомоги київському нацистському режиму, проведення на вірменській території військових навчань за участі США.
У зв’язку з цим до МЗС росії викликали посла Вірменії у Москві В. Арутюняна, якому висловлено жорсткі зауваження", – заявляють у Кремлі.
Також послу передали ноту протесту через висловлювання спікера парлаенту Симоняна на адресу речниці МЗС рф Марії Захарової та всього відомства, та окремо обурилися затриманнями у Вірменії проросійського блогера та представника вірменської філії "Спутніка".
Російські дипломати висловили сподівання, що росія і Вірменія залишаються союзниками, та що Вірменія буде співпрацювати у питанні навчань по лінії ОДКБ та "мабутнього спрямування у республіку спостережної місії організації для сприяння врегулюванню між Вірменією та Азербайджаном".
Зауважимо, що нещодавно прем'єр Вірменії Нікол Пашинян назвав стратегічною помилкою те, що Вірменія у безпекових питаннях покладалася лише на Москву.
Пашинян раніше заявляв, що Вірменія не підтримує Росію у її війні проти України.
Тоді як 7 вересня дружина прем'єр-міністра Вірменії Анна Акопян привезла до України першу з початку війни гуманітарну допомогу від Єревана.
Як повідомляло Міністерство освіти і науки України, пані Акопян передала гуманітарну допомогу для онлайн-навчання — понад 1000 смартфонів, планшетів та ноутбуків для школярів.
Ці гаджети насамперед призначені для дітей у тих областях, у яких найбільше шкіл працюють в онлайн-режимі. Йдеться про дітей, яким довелося покинути домівку через бойові дії, дітей з інвалідністю, дітей з малозабезпечених сімей або дітей, позбавлені батьківського піклування.
На його думку, Україна може перестати відрізнятися від росії, де "все залежить від примхи однієї людини". >>
Державний міністр Збройних сил Великої Британії Джеймс Гіппі переконаний, що росія "має зазнати цілковитої поразки" як у розв’язаній проти України війні, так і в спробах зірвати діяльність ОБСЄ. >>
У країні, яка розташована за 8 тисяч кілометрів від України, пильно стежать за російсько-українською війною. >>
Війна рф проти України може знову вийти за межі Сходу і Півдня нашої країни, якщо росія продовжить нарощувати виробництво озброєнь і технологічно вдосконалюватися за допомогою своїх союзників, а Україна відчуватиме зменшення допомоги з боку партнерів. >>
Президент США Джо Байден від імені держави вшанував пам’ять жертв Голодомору-геноциду українського народу 1932-33 років. >>
План для надання Україні довгострокових зобов'язань у сфері безпеки готує Європейський Союз. Він включає механізм довгострокової військової підтримки, навчання військових ЗСУ та підтримку розвитку оборонної промисловості держави. >>