МЗС України відреагувало на пропагандистське відео уряду Угорщини із закликом до «миру» без звільнення окупованих територіях, на якому демонструється карта України без Криму.
Так, тимчасовий повірений України в Угорщині здійснив офіційний демарш перед угорською стороною через це провокаційне відео.
«На YouTube-каналі уряду Угорщини було опубліковане відео із некоректним позначенням карти України.
Позначення Кримського півострова територією, яка не входить до складу України, суперечить неодноразово заявленій позиції офіційного Будапешта про підтримку суверенітету та територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах», - наголошують українські дипломати.
При цьому, в МЗС України вважають, що Угорщина має припинити чинити провокації та дотримуватися взятих на себе міжнародних зобов'язань в рамках членства в ООН, ЄС і НАТО.
«Підігрування агресивній політиці Росії не сприяє швидшому відновленню миру в Європі, за який угорський уряд виступає на публіці», - йдеться у коментарі.
ДОПОВНЕНО: Після цього уряд Угорщини підготував нове відео із закликом про "якнайшвидший мир в Україні" – на заміну попереднього.
Оновлена версія відео опублікована у YouTube-каналі старшого аналітика проурядового угорського фонду Századvég Андре Палоца. У цьому ролику територія Криму вже зображена частиною України, як і має бути.
Як повідомляла «УМ», угорська влада оприлюднила ролик, у якому закликає до «якнайшвидшого миру в Україні», разом з тим український Крим зображений як частина території росії.
Навіть зважаючи на демографічну катастрофу, виїзд мільйонів українців за кордон і потребу інтеграції нашої діаспори, прийняти легалізацію множинного громадянства, не можна було підтримувати цей законопроєкт у такому вигляді. >>
Лідери чотирьох держав, на територіях яких була розміщена ядерна зброя — США, Великої Британії, РФ та України, — 5 грудня 1994 року в Будапешті підписали документ під назвою «Меморандум про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї». >>
Ставити на голосування запит адміністрації 46 президена США Джо Байдена з додатковими 24 мільярдами на допомогу Україні - спікер Палати представників Майк Джонсон не буде. >>
Про "страшну загрозу" з боку Китаю, Ірану і Північної Кореї Генеральний секретар НАТО Марк Рютте попередив обраного президента США Дональда Трампа, якщо Україну підштовхнуть до підписання мирної угоди на вигідних РФ умовах. >>
В день початку міністерської зустрічі НАТО Міністерство закордонних справ України оприлюднило офіційну позицію щодо можливих гарантій безпеки, які можуть розглядатися як інструмент стримування від агресії рф. >>