Зеленський пообіцяв Байдену не використовувати F-16 на території рф

16:03, 21.05.2023
Зеленський пообіцяв Байдену не використовувати F-16 на території рф

Президенти України і США в японській Хіросімі під час саміту G-7 мали плідні зустрічі. (Фото Офісу президента)

«Тверде запевнення», що українські війська не використовуватимуть надані Заходом винищувачі F-16 для вторгнення на російську територію, дав Володимир Зеленський Президенту США Джо Байдену.

 

Як інформує УМ, про це американський лідер заявив під час пресконференції на саміті G7 у Хіросімі.

 

Байден також заявив, що військові літаки F-16 можуть, однак, бути "де б не перебували російські війська на території України".

 

"У мене є тверде запевнення від Зеленського, що вони не будуть використовувати їх для того, щоб просунутися на російську географічну територію, але де б російські війська не перебували в межах України та регіону, вони зможуть це зробити", – сказав Байден.

 

 

Президент США став на захист своєї позиції проти надання Україні винищувачів F-16 до цього часу, стверджуючи, що в битві за Бахмут, наприклад, ці винищувачі не мали б вирішального значення.

 

Раніше в Білому домі заявили, що винищувачі F-16, які Україна отримає від союзників, надаватимуться за умови, що вони не використовуватимуться для ударів по Росії.

 

Нагадаємо, раніше цього тижня Велика Британія оголосила про початок роботи міжнародної коаліції країн, націленої на навчання українських льотчиків на винищувачах четвертого покоління, зокрема й F-16. До неї вже входять Британія, Нідерланди, Бельгія, Данія, Сполучені Штати і Португалія.

 

Також Білий дім підтвердив, що в подальші місяці США і союзники обговорюватимуть, коли і в якій кількості Україна отримає сучасні винищувачі.

 

Як повідомляла УМ, G7: Зеленський у Хіросімі провів пресконференцію.