Суд у Страсбурзі розглядатиме скарги про злочини рф на Донбасі

18:27, 25.01.2023
Суд у Страсбурзі розглядатиме скарги про злочини рф на Донбасі

Україна доводить, що окупація Донбасу почалася з квітня 2014 року (Фото з відкритих джерел)

Європейський суд з прав людини вирішив, що має юрисдикцію щодо розгляду скарг проти Росії з порушення прав людини на територіях окупованого Донбасу, які перебували під фактичним контролем рф.

 

Як інформує Україна молода, про це оголосила президентка ЄСПЛ Шиофра О'Лірі під час засідання суду. 

 

Суддя зачитала коротку версію рішення суду щодо спільної скарги урядів України та Нідерландів проти Російської Федерації.

 

Росія під час розгляду справи заперечувала можливість розгляду справи і пояснювала, що йдеться про територію України, якою керували сепаратисти. Натомість Україна наполягала, що йдеться про фактично окуповану Росією територією (в термінології ЄСПЛ – територія "під ефективним контролем").

 

«Суд відхилив заперечення Росії одностайно»,- пояснила глава суду.

 

«Суд одностайно вирішив, що з 11 травня 2014 року події підпадають під юрисдикцію суду, оскільки «території, захоплені сепаратистами, перебували під контролем Російської федерації»,—наголосила суддя.

 

Таким чином, Суд перейшов до розгляду справи по суті за більшістю позицій скарги.

 

На слуханнях у ЄСПЛ в рамках справи «Україна та Нідерланди проти Росії» українська сторона доводить, що окупація Донбасу розпочалася у квітні 2014 року. 
 

Як повідомляла УМ, півтора роки тому Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) у Страсбурзі відхилив запит уряду Росії про застосування тимчасових заходів у рамках міждержавної скарги «РФ проти України».