Формула миру: Зеленський презентував 10 пропозицій на саміті G20

09:33, 15.11.2022
Формула миру: Зеленський презентував 10 пропозицій на саміті G20

Зеленський представив українську формулу миру для світу. (Фото Офісу президента)

Президент України Володимир Зеленський представив українську формулу миру для світу, яка налічує 10 пропозицій.

 

Як інформує Україна молода, дані пропозиції глава держави представив під час онлайн-виступу на саміті «Групи двадцяти», передає Офіс Президента у вівторок.

 

Зокрема, Верховний Головнокомандувач акцентував, що нещодавно повернувся з Херсона, який вдалося звільнити від російських окупантів у ході визвольної операції за аналогією з багатьма битвами минулого.

 

«Щоб звільнити всю нашу землю від рашистів, нам доведеться воювати ще деякий час... Воювати! Але якщо перемога все одно буде за нами, і ми в цьому впевнені, то хіба не варто спробувати реалізувати нашу формулу миру, щоб усе ж зберегти тисячі життів і вберегти світ від нових дестабілізацій?

 

Ось чому я хочу представити наше бачення шляху до миру – як його реально досягти. І не тільки для нас, а й для всіх вас, ваших союзників і партнерів», - наголосив Зеленський.

 

І додав, що важливо, щоб ця розмова була публічною, а не залаштунковою, "щоб це обговорювалося конкретно, а не широкими мазками".

 

«Я хочу, щоб ця агресивна російська війна закінчилася справедливо й на основі Статуту ООН і міжнародного права, а не «абияк» – за влучним формулюванням пана Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша.

 

Не варто пропонувати Україні компроміси із совістю, суверенітетом, територією та незалежністю. Ми поважаємо правила, і ми – люди слова. Україна завжди була лідером миротворчих зусиль, і світ це бачив. І якщо Росія каже, що нібито хоче закінчити цю війну, хай доведе це діями.

 

Очевидно, що словам Росії довіряти неможливо, і не буде жодних «Мінськів – 3», які Росія порушить одразу ж після укладення.

 

Якщо ж відповідних дій для відновлення миру не буде, то це означає, що Росія просто хоче вкотре обманути всіх вас, обманути світ і заморозити війну якраз тоді, коли її поразки стали особливо відчутними.

 

Ми не дамо Росії перечекати, наростити сили, а потім розпочати нову серію терору та глобальної дестабілізації. Впевнений, що саме зараз треба й можна зупинити руйнівну російську війну», - підкреслив глава держави.

 

Отже українська формула миру є наступною:

 

1. Радіаційна та ядерна безпека.

2. Продовольча безпека.

3. Енергетична безпека.

4. Звільнення всіх полонених і депортованих.

5. Виконання Статуту ООН і відновлення територіальної цілісності України та світового порядку.

6. Виведення російських військ і припинення бойових дій.

7. Повернення справедливості.

8. Протидія екоциду.

9. Недопущення ескалації.

10. Фіксація закінчення війни.

 

На думку Зеленського, вже є позитивний досвід експортної зернової ініціативи, в яку залучені з одного боку – Україна, Туреччина та ООН, а з іншого боку – Росія, Туреччина та ООН.

 

Президент у своїй промові на саміті «Групи двадцяти» декілька разів назвав її G19, натякаючи, що Росію варто виключити.

 

"Мир – це глобальна цінність. Те, що важливо для кожної людини на землі. Впевнений, і для кожного з вас, лідерів G19. Я окреслив конкретні чіткі рішення. Їх можна реалізувати. Швидко. Вони дієві.
 
 
І якщо Росія буде пручатися нашій формулі миру, ви побачите, що вона хоче лише війни. Україна вдячна всім у світі, хто допомагає нам захищати свободу й повертати мир!", - підсумував глава держави.
 

Як повідомляла «УМ», напередодні Генасамблея ООН більшістю голосів ухвалила запропоновану Україною резолюцію, згідно з якою росія має бути притягнена до відповідальності за порушення міжнародного права через вторгнення в Україну, включно з виплатою репарацій.

 

Тоді як Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний запевнив, що захисники України будуть боротися з ворогом, доки стане сил. Адже їхня мета – звільнити усю Україну від російських окупантів.

 

Тому ЗСУ не приймуть жодних перемовин чи компромісних рішень.